آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ ۲۱:۵۱:۴۴
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۱:۳۹:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
طرح‌های اشتغال‌زایی و رونق تولید در روستاهای استان بوشهر عملیاتی شد

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی در روستاهای استان بوشهر گفت: بر اساس این قابلیت‌ها طرح‌های رونق تولید و اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر عملیاتی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فاطمه دهقانی پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی رونق تولید با موضوع آموزش، توانمندسازی و فناوری‌های نوین با بیان اینکه روستاهای استان بوشهر از توانمندی بالایی برخوردار هستند اظهار داشت: استان بوشهر دارای 369 دهیاری است که ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال‌زایی این روستاها تدوین و شناسایی شده است.

وی، با تاکید بر توجه به رونق تولید در روستاها افزود: توجه به آموزش به ویژه ایده‌پردازی و توجه به خلاقیت‌ها در راستای رونق تولید و اشتغال‌زایی در روستاها الزامی است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با اشاره به برگزاری این کارگاه آموزشی افزود:با توجه به نامگذاری هر یک از روزهای هفته دهیاری به یک موضوع و با توجه برنامه‌ریزی صورت پذیرفته این کارگاه آموزشی در نوبت صبح با حضور بخشداران و تمامی دهیاران استان در نوبت عصر برای 130 نفر از دهیاری‌های استان برگزار شد.

فاطمه دهقانی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی در روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: بر اساس این قابلیت‌ها  طرح‌های رونق تولید و اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ویژه دهیاران و شوراهای روستاها می‌تواند در مدیریت روستاها تحولی جدی ایجاد کند و برای  توسعه پایدار روستایی گام مهمی برداشته شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر افزود: امسال با تداوم برگزاری کلاس‌های آموزشی، در راستای بهبود و ارتقاء عملکرد دهیاری‌های استان گام‌های موثری برداشته می‌شود.

در این کارگاه آموزشی کارآفرین برتر ملی نیز به بیان ایده‌ها و راه‌های تحقق آن و تبدیل ایده به کار مطالبی ارائه کرد.

در بخشی از این کارگاه نیز دهیاران شرکت کننده ایده‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای و روستای خود را بیان کردند و با تبادل نظر با مدرس کارگاه راه‌های تبدیل ایده به کار و درآمدزایی آن را بررسی کردند.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 19120
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم