آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۱:۰۱:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
بوشهر| بخشنامه صرفه‌جویی ردیف‌های مختلف اعتباری به استان‌ها ابلاغ شد

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید برهمکاری در گذر از شرایط سخت و لزوم صرفه‌جویی در اعتبارات گفت: بخشنامه صرفه‌جویی ردیف‌های مختلف اعتباری به استان‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، زهرا اربابی ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی مهمی است، اظهار داشت: استان بوشهر دارای طولانی‌‌ترین ساحل در خلیج فارس است و با 5 کشور در حاشیه خلیج فارس همسایه است.

وی، بزرگترین پایانه صادراتی کشور را در استان بوشهر دانست و افزود: این استان ضمن داشتن قابلیت‌های گردشگری ویژه و تولید محصولات کشاورزی گرمسیری و خارج از فصل، به عنوان پایتخت انرژی مطرح است.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور جایگاه فرهنگی و تاریخی استان بوشهر را حائز اهمیت دانست و گفت: استان بوشهر به پایمردی، شجاعت و غیرت مشهور است که در این راستا با وجود مشکلات، کاستی‌ها و کمبودها از جایگاه مهمی در عرصه فرهنگی و تاریخی برخوردار است.

اربابی با تاکید بر توجه مدیران به صرفه جویی در هزینه اعتبارات تصریح کرد: مدیریت خلاق با توجه به محدودیت منابع می‌تواند راهکارهای لازم در تسریع خدمات و برنامه‌ها ارائه دهد.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از منابع اعتباری کشور به نفت وابسته است خاطر نشان کرد: باید برای رهایی از اقتصادی نفتی در کنار محدودیت منابع مالی راهکارهای لازم با ذهن خلاق مدیران مورد توجه قرار بگیرد.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه مدیر موفق  در کمبودها خودش را نشان می‌دهد تاکید کرد: مدیران توانمند و کارآمد در زمان‌ها بحرانی و مشکلات مالی و اعتباری و شرایط سخت با ذهن خلاق خود به موفقیت‌های لازم دست می‌یابند که بهره‌وری در این شرایط باید مورد توجه قرار بگیرد.

اربابی با تاکید برتوجه به بهره‌وری در استفاده بهینه از نیروی‌های انسانی توانمند گفت: در شرایط سخت باید تلاش مضاعف همراه با مدیریت جهادی مورد توجه قرار بگیرد که این مهم در اوائل پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه قرار می‌گرفت.

وی، با بیان اینکه اکنون در شرایط جنگ اقتصادی دشمن قرار داریم تصریح کرد: برای گذر از شرایط جنگ اقتصادی همکاری، هم‌افزایی و تعامل باید مورد توجه قرار بگیرد .

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور بر لزوم صرفه‌جویی در اعتبارات تاکید کرد و گفت: بخشنامه صرفه‌جویی ردیف‌های مختلف اعتباری به استان‌ها ابلاغ شده است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

اربابی ضمن معرفی علی درویشی به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از خدمات رضا عوض‌پور قدردانی و  وی را به عنوان مسئول امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور معرفی کرد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19124
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم