آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ ۲۱:۵۱:۴۴
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۱:۴۸:۴۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
243 میلیارد ریال در ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ۹ واحد تولیدی صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در استان بوشهر در سه ماه نخست امسال به بهره برداری رسید که در اجرای این طرح‌ها ۲۴۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی قلی‌پور ظهر امروز در نشست با  فعالان اقتصادی در عرصه کشاورزی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاری حوزه فرآوری محصولات، از اجرای طرح‌های صنایع  تبدیلی محصولات کشاورزی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: اجرای طرح‌های بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی و شیلاتی از اولویت‌های استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه استان بوشهردر تولید خرما و محصولات خارج از فصل و صیفی‌جات در ایران منحصر به‌فرد است افزود: برای ارتقاء کیفیت محصولات کشاورزی از جمله خرما ایجاد سردخانه در باغات خرما و نخلستان‌ها مورد توجه قرار دارد که در این راستا علاوه بر ایجاد سردخانه، صنایع فرآوری محصولات نخیلات ایجاد می‌شود.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان بوشهر ظرفیت بالای تولید محصولات گیاهان دارویی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تولید گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا توسعه صنایع فرآوری این محصولات مورد توجه ویژه قرار دارد.

قلی‌پور از سرمایه‌گذاری در توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در سه ماه نخست امسال 9 واحد صنایع تبدیلی کشاورزی با سرمایه‌گذاری 243.9 میلیارد ریال در استان بوشهر افتتاح  شده است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه‌ها با تلاش فعالان اقتصادی و حمایت و هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی و ارگان‌های ذیربط به بهره برداری رسیده است افزود: در اجرای این واحدهای تولیدی، صنعتی و فرآوری زمینه اشتغال 106 فراهم شده است.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در این واحدها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 180 درصد رشد داشته است خاطر نشان کرد: برخی از طرح‌ها از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات توسعه روستایی و مناطق برخوردار و غیر برخوردار استفاده کرده‌اند.

قلی‌پور ظرفیت تولید محصولات کشاورزی و شیلاتی در این واحدها را حدود 8 هزار تن دانست و تصریح کرد: میزان جذب مواد خام کشاورزی در واحدهای صنایع تبدیلی افتتاح شده حدود 13 هزار تن  است.

وی افزود: زمینه فعالیت طرح‌های به بهره برداری رسیده، بسته بندی خرما و رطب، عمل آوری آبزیان، سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی، بسته بندی سبزیجات، صیفی‌جات و تولید ژل آلوئه ورا  است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19133
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم