آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۱۰:۱۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنفی استان بوشهر پرداخت می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پرداخت ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق کسب و کار به واحدهای صنفی استان بوشهر خبرداد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال فرصت‌های شغلی از محل پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست بررسی رومد اجرای کارگروه رفع موانع تولید با بیان اینکه  بسیاری از واحد‌های صنفی در زنجیره عرضه محصولات بنگاه‌های کوچک و متوسط قرار دارند اظهار داشت: این واحدها در زمینه‌های مختلف تولیدی، توزیعی، کشاورزی و خدماتی فعالیت می‌کنند که تامین مالی آنها در کنار بنگاه‌های کوچک و متوسط مورد توجه قرار دارد.

وی با تاکید بر استمرار رونق تولید، حفظ اشتغال، ایجاد اشتغال جدید و افزایش رشد اقتصادی  افزود: در این راستا تامین سرمایه ‌در گردش و منابع مالی طرح‌های نیمه تمام و بازسازی، نوسازی واحدهای اقتصادی در اولویت قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پرداخت  10 میلیارد ریال تسهیلات بانکی رونق کسب و کار به واحدهای صنفی استان  بوشهر خبرداد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال فرصت‌های شغلی از محل پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان ایجاد شود.

حسینی محمدی از رسیدگی به بیش از 80 پرونده بنگاه اقتصادی در راستای رونق تولید خبر داد و تصریح کرد: بررسی و رسیدگی بیش از  80 پرونده بنگاه اقتصادی در قالب 20 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با 140 مصوبه  برای تسریع در حل مشکلات واحدهای صنعتی، معدنی و دیگر بخش‌های تولیدی در سه ماهه  نخست امسال انجام گرفته است.

وی با اشاره به بررسی و علل مشکلات واحدهای تولیدی غیر فعال که توانایی و توجیه فنی و اقتصادی لازم  برای راه اندازی مجدد را دارند بیان کرد: رایزنی با دستگاه‌های اجرائی ، بانکهای عامل وسمن‌های مرتبط با تولید برای احصاء و جمع بندی مسائل و مشکلات حوزه تولید از جمله  تامین مالی و بانکی،‌ مالیات مستقیم و ارزش افزوده،  بیمه تامین اجتماعی  پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه مشکلات  واحدهای صنعتی و تولیدی از طریق دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری و دنبال می‌شود عنوان کرد:جلسات کمیته بررسی تامین مالی بنگاههای اقتصادی و طرحهای نیمه تمام و پرداخت تسهیلات برنامه تولید و اشتغال  به طور مستمر و هفتگی برگزار می‌شود.

حسینی تامین مالی بنگاههای تولیدی در راستای اقتصادمقاومتی،  بازسازی، نوسازی و تسهیلات بازسازی و نوسازی اصناف تولیدی  از دیگر اقدامات صورت گرفته دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19135
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم