آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ ۲۱:۵۱:۴۴
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۱:۳۸:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
54 میلیارد تومان تسهیلات بخش تولید به کشاورزان بوشهری پرداخت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های کشاورزی در حوزه گلخانه و صنایع تبدیلی گفت: از ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی بخش تولید استان بوشهر ۵۴ میلیارد تومان آن به حوزه کشاورزی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد تقی منوچهری ظهر امروز در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان بوشهر با بیان اینکه اجرای طرح‌های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی در اولویت برنامه‌ها است اظهار داشت: تاکنون طرح آبیاری تحت فشار در 34 هزار هکتار از اراضی زارعی و باغی استان  بوشهر اجراء شده که نقش مهم و تعیین کننده‌ای در افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف آب داشته است.

وی، از اجرای طرح آبیاری تحت فشار در شش‌هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:  با برنامه‌ریزی انجام شده امسال شش‌هزار هکتار  از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش طرح آبیاری نوین قرار می‌گیرند که40 درصد آن در نخلستان‌ها اجراء می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه سامانه آبیاری تحت فشار در نخلستان‌های استان بوشهر تدوین شده است افزود: بر اساس این  برنامه، طرح نخلستان در راستای آبیاری تحت فشار در نخیلات امسال افزون بر 2 هزار و 400 هکتار از اراضی نخلستان استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار می‌گیرند.

منوچهری با اشاره به اجرای طرح مطالعاتی اجرای آبیاری نوین در نخلستان‌های دشتستان بیان کرد: طرح  مطالعاتی نخلستان در قالب سیاست اقتصاد مقاومتی در اراضی 8 هزار و 700 هکتاری اراضی نخیلات شبانکاره  به پایان رسیده که با مشارکت کشاورزان طرح نوین آبیاری در آنها عملیاتی می‌شود.

وی از اجرای طرح‌های صنایع تبدیلی در اراضی کشاورزی خبر داد و خاطر نشان کرد: در این راستا ضمن توسعه صنایع تبدیلی در  اراضی کشاورزی از جمله خرما و گوجه فرنگی، سردخانه‌های نگه‌داری محصولات کشاورزی در این اراضی توسعه می‌یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های کشاورزی در حوزه گلخانه و صنایع تبدیلی گفت: از 125 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی بخش تولید استان بوشهر 54 میلیارد تومان آن به حوزه کشاورزی پرداخت شده است.

منوچهری با اشاره به اجرای 103 هکتار طرح گلخانه‌‌ای در استان تصریح کرد: سال قبل 103 هکتار طرح گلخانه‌ای در استان بوشهر اجراء شد و بر اساس برنامه‌ریزی امسال بیش از 3 برابر سال قبل این طرح که نقش تاثیرگذاری در افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف آب در اراضی استان بوشهر اجراء می‌شود.

انتهای پیام/ن

کد خبر 19136
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم