آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۳۴:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
رزمایش گشت‌های نامحسوس پلیس راهور

ربیس پلیس راه استان بوشهر گفت: طرح تشدید کنترل نامحسوس همه جاده‌های مواصلاتی استان بوشهر از روز جاری (شنبه ۲۲ تیرماه) آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری محار، سرهنگ جابر پاپری در خصوص طرح تشدید کنترل نامحسوس اظهار کرد: به همین منظور تعدادی خودرو به ناوگان خودرویی پلیس راه استان بوشهر اضافه شده تا تمام محورهای مواصلاتی و نقاط حادثه خیز روستایی تحت کنترل نامحسوس قرار گیرد.

وی با ابراز تأسف از افزایش تصادفات فوتی و جرحی در سال جاری بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد تصادفات به علت واژگونی رخ می‌دهد و بخش قابل توجهی از علل تصادفات نیز موتورسیکلت‌ها به خصوص در مناطق روستایی پرتردد بوده‌اند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر از عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، تجاوز به چپ، سبقت غیرمجاز و سرعت زیاد به عنوان علل وقوع تصادفات در استان نام برد.

سرهنگ پاپری به رانندگان توصیه کرد در هنگام رانندگی به هیچ وجه از تلفن همراه استفاده نکنند، در هنگام خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند و پس از هر دو ساعت رانندگی حتماً توقف کرده و حداقل ده دقیقه استراحت کنند.

وی تصریح کرد: رانندگان وسایل نقلیه در تقاطع و بریدگی‌ها حق تقدم را رعایت کنند.

به گفته رئیس پلیس راه استان استفاده راننده و سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی و استفاده از کلاه ایمنی به وسیله موتورسواران مورد تاکید است چرا که در کاهش شدت ضربات ناشی از تصادفات بسیار مؤثر است.

انتهای پیام

کد خبر 19153
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا