آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۲۲:۴۵:۳۴
امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/09 - ۰۶:۳۴:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
ظرفیت 360 میلیارد تومانی برای سرمایه‌گذاری در شهرک شیلاتی استان بوشهر فراهم است

استاندار بوشهر گفت: ۳۶۰ میلیارد تومان ظرفیت تولید و اشتغال در شهرک شیلاتی در اجرای طرح‌های آبزی‌پروری، صنایع وابسته و طرح‌های کشاورزی وجود دارد که امکان جذب این میزان اعتبار در استان فراهم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر افزایش مشارکت اقتصادی با هدف توسعه اظهار داشت: برای توسعه باید نیروهای جویای کار از ظرفیتهای موجود در بخش‌های مختلف بهره مند شده تا مشارکت اقتصادی هم افزایش یابد.

وی با اشاره به نشست اخیر فرمانداران با معاون اول رئیس جمهور خاطر نشان کرد: معاون اول رئیس جمهور عنوان کرده که 10 هزار میلیارد تومان اعتبارات اشتغال روستایی جذب نشده و اگر این میزان اعتبار جذب شود سهمیه استانها هم ابلاغ می‌شود و این اتفاق نقش مهمی در تولید و اشتغال در کشور دارد.

استاندار بوشهر گفت: به طور مثال در استان بوشهر 360 میلیارد تومان ظرفیت تولید و اشتغال در زمینه شیلات و کشاورزی داریم که امکان جذب این میزان اعتبار در استان فراهم است.

گراوند تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود استان در زمینه گردشگری، کشاورزی و شیلات، زمینه ایجاد اشتغال جدید در استان بوشهر وجود دارد، به طوریکه سال آینده امکان تولید 80 هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر وجود دارد و این میزان تولید فرصتی خوبی برای جذب نیروهای کار جدید است.

وی افزود: اگر منابع مالی تامین شده و دستگاه‌های اجرایی هم تسهیل گری کنند ظرفیت بسیار خوبی در استان برای تولید و اشتغال وجود دارد، سال گذشته 103 هکتار طرح های گلخانه ای در استان اجرا و امسال اجرای 300 هکتار طرح های کشاورزی گلخانه ای پیش بینی کرده‌ایم.

استاندار بوشهر بیان کرد:  اگر این طرح‌های گلخانه‌ای  استان محقق شود، 55 هزار تن محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود که می‌تواند برای صادرات و ایجاد شغل در بخش های مختلف مفید باشد.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19242
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم