آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۴:۱۷:۵۶
امروز : سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/21 - ۱۴:۳۱:۱۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
ظرفیت 60 هزار مترمکعب طرح آب شیرین‌کن در استان ‌بوشهر اجرایی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ‌بوشهر با اشاره به اینکه به ظرفیت ۶۰ هزار مترمکعب طرح آب شیرین‌کن در استان ‌اجرایی شد، گفت: در راستای افزایش منابع آب آشامیدنی برازجان، به‌زودی طرح شیرین‌سازی آب دریا به ظرفیت ۱۷ هزار متر مکعب اجراء می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در نشست شورای آب استان بوشهر با بیان اینکه توزیع آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر بهبود یافته است اظهار داشت: با اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی، تابستان امسال مشکلات تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر به شدت نسبت به تابستان سال قبل کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه منابع تامین آب آشامیدنی در نقاط مختلف استان بوشهر افزایش یافته است تصریح کرد: حفر، تجهیز و کف‌شکنی چاه، اجرای شیرین‌سازی آب دریا و ساخت سد، ویژه تامین آب آشامیدنی امسال مورد توجه قرار گرفته که بهره‌برداری از بخشی از این طرح‌ها مشکلات تنش آبی در استان را کاهش داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط مختلف استان خبر داد و بیان کرد: اکنون به ظرفیت تولید 60 هزار متر مکعب در شبانه‌روز، طرح شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی شهرهای استان بوشهر در دست اجراء است که با تکمیل این طرح‌‌ها منابع آب آشامیدنی این استان پایدار می‌شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه به‌‌زودی پروژه آب شیرین‌کن برازجان عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود گفت: این پروژه که در ساحل بوشهر ساخته می‌شود دارای 17 هزار متر مکعب ظرفیت تولید آب آشامیدنی است و توسط بخش خصوصی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی از افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: ظرفیت تولید آب از آب‌شیرین‌کن 10 هزار مترمکعبی با اجرای طرح توسعه‌ای اکنون به 18 هزار مترمکعب افزایش یافته که تا پایان سال به 22 هزار متر مکعب می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح توسعه‌ای در پروژه آب شیرین‌کن 10 هزار مترمکعبی کنگان تصریح کرد: این تاسیسات اکنون قادر است در شبانه‌روز افزون بر 12 هزار مترمکعب آب آشامیدنی تولید و به شبکه آبرسانی کنگان انتقال دهد.

حمزه‌پور با اشاره به تامین آب شهر عسلویه بیان کرد: برای اجرای طرح آب شیرین‌‌کن عسلویه به ظرفیت 5 هزار متر مکعب به‌زودی فراخوان انتخاب پیمانکار پروژه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19433
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم