آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ۲۳:۳۳:۳۰
امروز : یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/15 - ۰۰:۴۸:۲۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
بوشهر| 30 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت سدکاردانه دشتی مصوب شد

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ساخت سد کادرانه در شهرستان دشتی گفت: برای اجرای این طرح که آب شهرها و روستاهای دشتی تامین می‌کند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسین باشی‌زادگان ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های اضطراری آب آشامیدنی استان بوشهر از ساخت شش سد در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: با تکمیل این سدها که در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر قرار دارد وضعیت تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی شهرستان‌های استان به پایداری می‌رساند.

وی، با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی به طرح‌های شهرستان دشتی پرداخت و افزود: مشکل آب شهرها و روستاهای شهرستان دشتی با اجرایی شدن طرح‌های تدوین شده برطرف می‌شود که حفر چاه و اجرای خط انتقال از تنگ‌سدر از آن جمله است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهربا بیان اینکه از محل سفر هئیت دولت به استان بوشهر برای انتقال آب از تنگ سدر به دشتی اعتباراتی ابلاغ شده خاطر نشان کرد: برای تامین آب روستاهای دشتی حفر چاه در تنگ‌سدر انجام شده که با انتقال به مخزن ذخیره مشکل آب روستاهای دشتی برطرف می‌شود.

باشی‌زادگان از ساخت سدکاردانه در دشتی خبر و خاطر نشان کرد: برای اجرای سدکاردانه که آب شهرها و روستاهای دشتی تامین می‌کند 30 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

وی، حجم ذخیره سد کاردانه را سالانه 5 میلیون متر مکعب آب دانست و افزود: این سد در مدت 24 ماه ساخته می‌شود که با تکمیل آن آب مورد نیاز شهرها و روستاهای شهرستان دشتی تامین و دغدغه این منطقه را برطرف می‌کند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تاکید کرد: در شهرستان دشتی یکی از اولویت‌ها، ساخت سد کاردانه است که از همه منابع برای ساخت این سد استفاده می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19434
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم