آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ۲۳:۳۳:۳۰
امروز : یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/15 - ۰۱:۲۳:۱۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
دومین کشتی افراماکس در جزیره صدرای بوشهر ساخته می‌شود

مدیرکارخانه فراساحل شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهربا اشاره به ساخت نخستین کشتی افراماکس در صدرای بوشهر گفت: دومین کشتی افراماکس در جزیره صدرای بوشهر براساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و تحویل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ساخت کشتی و سازه‌های دریایی یکی از ظرفیت‌های مهم شرکت صنعتی دریایی صدرا است که در این راستا این مجموعه صنعتی دریایی توانمندی خود را در عرصه ساخت این شناورها به منصه ظهور رسانده است.

فعالیت‌های گوناگون بخش کشتی سازی جزیره صنعتی دریایی صدرای بوشهر شامل ساخت و تعمیر انواع شناورها  است.

 با توانمندی کارشناسان شرکت صنعتی دریایی جزیره صدرای بوشهر نخستین کشتی افراماکس در صدرای بوشهر ساخته و  تحویل سرمایه‌گذار شد.

7 سال پیش نخستین کشتی نفتکش به سفارش یکی از کشورها در شرکت صنعتی دریایی صدرا در بوشهر ساخته و تحویل شد و پس از آن سفارش سه کشتی دیگر هم به متخصصان صدرای بوشهر داده شد.

 مدیرکارخانه فراساحل شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهربا بیان اینکه کشتی‌های افراماکس دارای 113 هزار تن ظرفیت است اظهار داشت: با این حجم بزرگترین  شناور ساخت ایران محسوب می‌شود.

بابک فولادی از روند ساخت دومین کشتی افراماکس در صدرای بوشهر خبر داد و بیان کرد:  بعد از تحویل  نخستین کشتی افراماکس در صدرای بوشهر اینک نصب موتور کشتی دوم انجام شده که براساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و به اتمام می‌‌رسد.

وی با بیان اینکه فعالیت کشتی سازی در صدرای بوشهر رونق یافته است تصریح کرد: کشور سفارش دهنده  ساخت کشتی افراماکس رضایت خود را از ساخت این اعلام کرده است.

مدیرکارخانه کشتی سازی صدرای بوشهر هم در آیین نصب موتور دومین کشتی افراماکس گفت: وزن موتور 450 تن، توان آن 21 هزار اسب بخار و دارای 250 متر طول و 44 متر عرض است.

داریوش زارعی وزن کل کشتی افراماکس را با تجهیزات 21 هزار و 500 تن عنوان کرد و افزود: این شناور یک کشتی اقیانوس پیماست.

وی با بیان اینکه تمامی قطعات دومین کشتی افراماکس در جزیره صدرای بوشهر داخل کشور ساخته شده است گفت: دومین افراماکس با پیشرفت 60  درصدی بر اساس برنامه زمان‌بندی  تکمیل و تحویل می‌شود.

شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهرتوان ساخت انواع شناورها، سازه‌ها و سکوهای دریایی دارد بگونه‌ای که  انواع سکوهای پارس جنوبی در این شرکت ساخته و تکمیل شده است.

برای توسعه فعالیت‌های کشتی سازی و سکوسازی در شرکت صدرای بوشهر  با توجه به توانمندی بالای متخصصان  بایدحمایت‌های لازم شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19437
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم