آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۳:۴۵:۴۵
امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/25 - ۱۴:۳۲:۳۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
عسلویه و کنگان

کارشناس پایش آنلاین حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: برای شهرهای صنعتی چون عسلویه و کنگان ضرورت وجود دستگاه های پایش گاز بیشتر احساس می‌شود.

سید علیرضا مصلحیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد: ایستگاه های پایش در شهرهای بوشهر، برازجان، گناوه و خورموج تنها میزان گردوغبار را مورد سنجش قرار می دهد، البته در کنگان گاز هم پایش می شود اما دستگاه های سنجش گاز فعلا معیوب هستند و نیاز به کالیبره دارند؛ به دلیل کمبود بودجه نتوانسته ایم این دستگاه‌ها را راه اندازی و تعمیر کنیم. 

وی، هزینه کالیبره این دستگاه‌ها را بالا دانست و گفت: محیط زیست قادر به تامین این هزینه ها نیست. 

کارشناس پایش آنلاین حفاظت محیط زیست بوشهر تصریح کرد: به ویژه برای شهرهای صنعتی چون عسلویه و کنگان ضرورت وجود دستگاه های پایش گاز بیشتر احساس می شود.

وی در خصوص کیفیت هوای استان بوشهر عنوان کرد: در طی 3 ماه نخست سال جاری، در شهر گناوه یک روز هوای پاک، 41 روز هوای قابل قبول، 36 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 7 روز هوای ناسالم داشته ایم، و 8 روز نیز ایستگاه به دلیل برخی مشکلات خاموش بوده است.  

وی تصریح کرد: شهر کنگان در فصل بهار هوای پاک نداشته است؛ در این شهر 80 روز هوا قابل قبول، 2 روز ناسالم برای گروه‌های حساس، و 11 روز نیز ایستگاه خاموش بوده است. 

وی بیان کرد: شاخص های هوا و کیفیت آن بستگی به جهت باد غالب دارد، و ممکن است نسبت به جهت باد تغییراتی داشته باشد. 

مصلحیان با اشاره به کیفیت هوا در سه ماهه اول سال جاری گفت: در شهر بوشهر 2 روز هوای پاک، 58 روز قابل قبول، 6 روز هوای ناسالم حساس و متاسفانه به مدت 27 روز نیز دستگاه خاموش بوده است. 

کارشناس پایش آنلاین حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار کرد: ایستگاه پایش شهر خورموج در 21 خردادماه سال جاری افتتاح شده است؛ هوای این شهر در خردادماه 9 روز قابل قبول، و 2 روز هم ناسالم برای گروه های حساس بوده است. 

وی یادآور شد: شاخص های مورد نظر سازمان محیط زیست برای این پایش ها بر اساس گردوغبار است.


انتهای پیام

کد خبر 19440
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا