آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۴:۱۷:۵۶
امروز : سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/21 - ۱۴:۴۷:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
بیماری لکه سفید میگو در استان گلستان کنترل شد

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از کنترل بیماری لکه سفید میگو در استان گلستان خبر داد و گفت: با تلاش این موسسه و بهره جستن از تجریبات پژوهشکده میگو، بیماری لکه سفید میگو در مزارع پرورش میگو گلستان کنترل و مدیریت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمود بهمنی ظهر امروز در نشست با مسئولان شیلات استان بوشهر با بیان اینکه این استان جایگاه مهمی در تولید میگو دارد اظهار داشت: استان بوشهر قطب تولید میگوی پرورشی است چراکه 50 درصد میگوی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی نقش تحقیقات در ابزی‌پروری را مهم دانست و خاطر نشان کرد: پژوهشکده میگو در استان بوشهر در پایداری تولید و افزایش بهره‌وری در عرصه پرورش میگو نقش آفرینی دارد.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با اشاره به  اینکه گونه‌ای جدید میگو تولید شده است اظهار داشت: در راستای اصلاح نژاد میگو از چهار نوع میگو، گونه‌های نژاد میگوهای عاری از بیماری تولید شده  است.

وی با تاکید بر نقش مهم میگوی عاری از بیماری در پایداری تولید و افزایش بهره‌وری گفت: در زمینه کنترل بیماری لکه سفید میگو اقدامات مهم و موثری انجام شده است.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور افزود: تولید لاروهای میگو فاقد بیماری می‌تواند به شناسایی فاکتورهای مهم در افزایش تولید و  ضریب رشد کمک کند و  نقش مهمی در اصلاح نژاد این ابزیان داشته باشد.

 بهمنی از کنترل بیماری لکه سفید میگو در استان گلستان خبر داد و گفت: با تلاش این موسسه و بهره جستن از تجریبات پژوهشکده میگو،  بیماری لکه سفید میگو در مزارع پرورش میگو گلستان کنترل و مدیریت شده  است.

وی، مهمترین توسعه طرح‌های تحقیقاتی را  تولید میگوی عاری از بیماری دانست و تاکید کرد: دستاورهای مهم در سطح کشور،  تولید پروبیوتیک اختصاصی مورد نیاز برای تغذیه میگو بوده و در این راستا پروبیوتیک به بخش خصوصی واگذار شده است.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با اشاره به بررسی عارضه سرقرمزی میگو افزود: یکی دیگر از طرحهای مهم که به رفع مشکلات کمک می‌کند رفع عارضه سرقرمزی میگو است که در کاهش قیمت فروش این آبزی تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19448
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم