آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۵:۲۲
امروز : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/12 - ۱۶:۰۱:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
بوشهر| یادواره شهید رئیسعلی دلواری سردار 12 شهریور برگزار می‌شود

فرماندار تنگستان با اشاره به برگزاری یادواره شهید رئیسعلی دلواری سردار مبارزه با استعمار گفت: این یادواره در راستای کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر در زادگاه شهید رئیسعلی دلواری ۱۲ شهریور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، عبدالحسن‌ رفیعی‌پور صبح امروز در نشست بررسی برگزاری یادواره شهید رئیسعلی دلواری ویژگی‌های این شهید را برشمرد و با بیان اینکه رئیسعلی دلواری سمبل مبارزه با استعمار در جنوب کشور است اظهار داشت: شهید رئیسعلی دلواری نماد استعمارستیزی و ریشه هویت انقلابی این مرز و بوم است.

فرماندار تنگستان با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید رئیسعلی دلواری 12 شهریور در دلوار تصریح کرد: مراسم یکصد و چهارمین سالگرد شهادت سردار بزرگ مبارزات ضد استعماری جنوب ایران شهید رئیسعلی دلواری 12 شهریور در زادگاهش دلوار برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه 12 شهریور یادآور رشادت و حماسه آفرینی مردم دلوار تنگستان در برابر متجاوزان انگلیسی دانست و افزود: در این روز مردم  تنگستان به سرداری رئیسعلی دلواری چنان درسی به متجاوزان انگلیسی دادند که تا همیشه تاریخ ثبت است.

رفیعی‌پور  12 شهریور را نقطه عطفی در ترویج مبارزات غرورآفرین مردم ولایت‌مدار جنوب کشور دانست و خاطر نشان کرد: در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر یادواره سردار بزرگ مبارزات ضد استعماری جنوب ایران شهید رئیسعلی دلواری 12 شهریور سالروز شهادت این سردار در دلوار برگزار می‌شود.

فرماندار تنگستان از تشکیل ستاد برگزاری  یکصد و چهارمین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری خبر داد .

امام جمعه دلوار هم 12 شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری سردار بزرگ مبارزات ضد استعماری جنوب ایران را روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس  دانست و افزود: به همین مناسبت امسال نیز به رسم هر سال یادواره شهید رئیسعلی دلواری در زادگاهش دلوار برگزار می‌شود.

حجت الاسلام علی زاهد دوست با بیان اینکه این یادواره در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: شهید رئیسعلی دلواری با تکیه بر خدای متعال و فتوای علمای منطقه همچون مجاهد برازجانی، مجتهد اهرمی، سید عبدالله بلادی همراه با یاران خود، علیه اشغالگران وارد نبرد شده و نیروهای متجاوز را شکست دادند.

وی با قدردانی از تلاش دست اندرکاران برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر گفت: همزمان با 12 شهریور سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری یادواره بزرگداشت یکصدو و چهارمین سالگرد شهادتش در زادگاهش دلوار برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19452
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم