آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۳:۴۵:۴۵
امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/25 - ۱۴:۳۴:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
2 فروند شناور حامل کالای قاچاق در بندر بوشهر توقیف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به توقیف دو فروند لنج تجاری حامل کالای قاچاق در بندر بوشهرگفت: از این شناور انواع پوشاک خارجی، لوازم یدکی خودرو، پارچه، لاستیک خودرو و انواع لوازم منزل قاچاق کشف و ۷ متهم دستگیر شد.

سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در بوشهر با تاکید بر تشدید مقابله با قاچاق کالا در آبهای استان بوشهر اظهر داشت: در پس ارتقای امنیت مرزهای دریایی و برخورد جدی و قانونی با متخلفان اقتصادی و تحقق بخشیدن شعار رونق تولید، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرزهای دریایی بندر بوشهر اجرا شد.

وی مقابله قاطع با قاچاق کالا، سوخت و مواد مخدر در سواحل و آبهای استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد:دریابانی استان بوشهر با توانمندی بالا به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند و قاطعانه با قاچاقچیان برخورد می‌کند.

وی از متلاشی شدن باند کالای قاچاق در آبهای خلیج فارس محدوده بندر بوشهر خبر داد و بیان کرد:دریابانان بوشهر در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرزهای دریایی، موفق شدند دو فروند شناور تجاری حامل کالای قاچاق که بیشتر لوازم خانگی را شامل می‌شود در حوزه بندر بوشهر شناسایی و متوقف کنند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر  از کشف100 تخته پتو، 20 دستگاه ماشین‌لباسشویی، جاروبرقی و 15 کارتن ظروف آشپزخانه خبرداد و بیان کرد: در این عملیات ضمن کشف محموله یاد شده، مقادیری پوشاک، 5 هزار قطعه لوازم یدکی خودرو، تعداد 5 هزار طاقه پارچه، 214 حلقه لاستیک خودرو، یک‌هزار و 500 عدد پلی‌استیشن و انواع مواد غذایی از قاچاقچیان کشف کردند.

سردار رضایی‌نژاد با بیان اینکه در جریان توقیف این شناوران 7 قاچاقچی هم دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی محموله‌های کشف شده قاچاق کالا در بندر بوشهر را 100 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند که پس از تشکیل پرونده، به همراه متهمان تحویل مراجع قضائی شدند.

باند قاچاق مواد مخدر در عملیات دریابانی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در گناوه متلاشی شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر از انهدام باند قاچاق مواد مخدر در عملیات مشترک دریابانی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در گناوه خبرداد و گفت: از این باند 340 کیلوگرم تریاک کشف و 5 قاچاقچی دستگیر شد.

سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد از اشرافیت دریابانی برای مقابله با قاچاقچیان خبر داد و بیان کرد: با تلاش شبانه‌روزی دریابانی استان بوشهر تمام تحرکات قاچاقچیان در خلیج فارس و سواحل استان بوشهر رصد می‌شود.

وی، با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر در استان بوشهر افزایش یافته است خاطر نشان کرد: فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر از خشکی به دریا جهت‌دهی شده که در این راستا نیروهای دریابانی در سواحل استان بوشهر  در مقابله با سوداگران مرگ اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی دارند.

 فرمانده دریابانی استان بوشهرحراست و صیانت شبانه‌روز از مرزهای دریایی را از ماموریت‌های مهم دانست و تاکید کرد: آبراه استراتژیک خلیج فارس در نقاط مختلف استان بوشهر با حضور مقتدر دریابانی استان بوشهر حراست و صیانت می‌شود.

سردار رضایی‌نژاد از متلاشی شدن باند قاچاقچیان مواد مخدر در عملیات مشترک خبر داد و بیان کرد: باند قاچاق مواد مخدر در عملیات مشترک دریابانی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در گناوه  منهدم شد.

وی با اشاره به اینکه از این باند 340 کیلوگرم تریاک کشف شد گفت: در این عملیات یک دستگاه خودرو سواری سمند حامل مواد مخدر توقیف و 5 قاچاقچی دستگیر شد.

 فرمانده دریابانی استان بوشهر با قدردانی از همکاری نیروی‌های امنیتی در برخورد با قاچاقچیان خاطر نشان کرد: در این عملیات 5 متهم دستگیر شده تحویل مقامات قضایی گناوه شدند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19459
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم