آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۷:۳۰:۰۶
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۷:۳۰:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
خرید محصولات تولیدی استان بوشهر در برنامه و اولویت دستگاه‌ها و شهرداری‌ها قرار بگیرد

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از تولید محصولات استان گفت: در راستای رونق تولید و اشتغال خرید محصولات تولیدی استان بوشهر در برنامه و اولویت دستگاه‌ها و شهرداری‌ها قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در تولید انواع محصولات دارد اظهار داشت: واحدهای تولیدی که دچار آسیب شوند، حوزه‌های خدمات، اشتغال، تولید و تجارت استان بوشهر صدمه می‌بینند از این نظر حمایت از واحدهای تولیدی باید مورد توجه وبژه قرار بگیرد.

وی، یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر را خرما و آبزیان دانست و تاکید کرد: واحدهای بسته بندی خرما و آبزیان استان بوشهر از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است که در راستای پایداری اشتغال آنها باید حمایت ویژه از این بخش صورت گیرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از تولید محصولات استان گفت: در راستای رونق تولید و اشتغال خرید محصولات تولیدی استان بوشهر در برنامه و اولویت دستگاه‌ها و شهرداری‌ها قرار بگیرد.

گراوند بیان کرد: اجناسی که تولید کننده آن در استان بوشهر فراهم است نباید از خارج از استان تهیه شود که در این زمینه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تذکر دهند و ذی‌حسابان  این مهم را کنترل کنند.

وی، به خرید تولیدات داخلی استان از سوی شهرداری‌های این استان تاکید کرد و گفت: درحوزه شهرداری‌ها وسایر دستگاه‌ها اگر مشاهده شود خرید محصولات مورد نیاز خارج از استان بوشهر تهیه شود در اعتبارات عمرانی این شهرداری‌ها تجدید نظر می‌شود و تخصیص‌ داده نمی‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر نظارت بیشتر بر فعالیت‌های تامین اجتماعی در جلوگیری از تحمیل هزینه‌های سنگین گفت: دربازرسی و حسابرسی از تامین اجتماعی باید نظارت دقیق به فعالیت‌های آنان صورت گیرد چراکه در شرایط خاص کنونی باید بیش از هر زمان دیگری واحدهای تولیدی مورد حمایت قرار گیرند.

گراوند تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی هزینه‌های سنگین حسابرسی توسط کارگزاران حسابرسی را به شرکت‌ها تحمیل نکند و در این راستا لازم است بازرسان تامین اجتماعی و حسابداران شرکت‌ها، آموزش‌های لازم در زمینه حسابرسی فرا بگیرند تا به یک درک متقابل برسند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19463
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم