آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۳۰:۳۱
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۳۵:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
100 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به یک‌هزار و ۵۱۴ نفر متقاضی استان بوشهر پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که با تغییرات اساسنامه این نهاد در سال 1394 مورد توجه جدی قرار گرفت، ترویج سنت حسنه قرض الحسنه بوده است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و خودکفایی مددجویان یکی از رویکردهای کمیته امداد است گفت: این نهاد در این زمینه اقداماتی را از جمله پرداخت تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اعلام ارائه خدمات معوض به‌جای بلاعوض، تصریح کرد: در این صندوق کمیته امداد به دنبال عملیات اقتصادی و سودآوری نیست بلکه به دنبال اشاعه قرض الحسنه در کشور با کاهش تشریفات اداری است.

لطفی با اعلام این که طی سه سال گذشته این نهاد موفق به جذب خیران شده است، عنوان کرد:  از تعداد 70 هزار سپرده گذار این صندوق در استان بوشهر، قریب به 21 هزار سپرده گذار خیر در این صندوق وجود دارد که نشان از اعتماد مردم به این صندوق قرض الحسنه است.

وی با اشاره به این که بخش عمده‌ای از سپرده گذاران این صندوق، سپرده گذاران خرد هستند، بیان کرد: سپرده گذاران صندوق امداد ولایت با علم به این که این صندوق به سپرده‌ها سود پرداخت نمی‌کنند استقبال مناسبی برای سپرده گذاری کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اعلام این که میزان ارائه تسهیلات به متقاضیان رابطه مستقیمی با جذب معوقات دارد، عنوان کرد: یکی از منابع جذب صندوق، معوقات است که هم اکنون این میزان 17 درصد است.

وی  با بیان اینکه تسهیلات این صندوق در همه زمینه‌ها ارائه می‌شود تصریح کرد: خرید وبازسازی مسکن و  ایجاد شغل و گره‌گشایی از مشکلات از  پرداختی‌های این صندوق است.

لطفی از پرداخت 100 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بوشهر خبرداد و بیان کرد: طی چهار ماه گذشته، صندوق قرض الحسنه ولایت استان بوشهر در چهار بخش تسهیلات اشتغال‌زایی، کمک هزینه ساخت مسکن، کمک ودیعه مسکن و کارگشایی 100 میلیارد ریال تسهیلات به یک‌هزار و  514  نفر متقاضی پرداخت کرده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19464
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم