آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۵:۱۷:۳۸
امروز : سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/21 - ۱۵:۲۴:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
اگر صید روزانه هر لنج صیادی به کمتر از 40کیلوگرم برسد صید میگو ممنوع می‌شود

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: اگر صید روزانه هر لنج صیادی به کمتر از ۴۰کیلوگرم برسد صید میگو ممنوع می‌شود.

منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه در صید میگو 761 شناور قایق و لنج مشارکت دارند اظهار داشت: تاکنون برای 381 موتور لنج و 380 فروند قایق مجوز صید میگو صادر شده است.

وی از مشارکت 8 هزار صیاد در صید میگو خبر داد و بیان کرد:در 14 روز از گذشته صیادان استان بوشهر افزون بر 550 تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افزایش دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صیادان در مدت یاد شده سال گذشته 416 تن میگو صید کردند گفت: 62 درصد صید میگو در بندر صیادی بوشهر تخلیه شده که بیشترین صید و کمترین صید میگو با 1.9 درصد مربوط به بندر کنگان است.

پاپری بیشترین میگوی صید شده را از گونه ببری سبز دانست و افزود: میگوهای صید شده 78 درصد آن ببری سبز و 22 درصد سفید سرتیز است که گونه میگوی ببری سبز بهترین میگوی خلیج فارس است و در بازارهای داخلی و خارجی مشتریان زیادی دارد.

وی، زمان پایان صید میگو را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: زمان پایان صید میگو در استان بوشهر بر اساس میانگین و متوسط صید روزانه شناور‌ها از سوی موسسه تحقیقات و پژوهشکده میگو مشخص می‌شود به‌گونه‌ای که اگر صید روزانه هر لنج صیادی به کمتر از 40کیلوگرم برسد صید میگو  ممنوع می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صیادان استان بوشهر سال قبل در مدت آزادسازی صید میگو 900 تن صید کردند گفت: پیش بینی می‌شود  امسال تا پایان فصل صید حدود یک‌هزار تن میگو صید و به بازار عرضه شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19465
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم