آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۷:۳۰:۰۶
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۷:۴۱:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
60 میلیارد ریال برای راه‌اندازی کارخانه بازیافت زباله در بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه روزانه ۱۸۰ تن زباله در شهر بوشهر تولید می‌شود گفت: برای ایجاد کارخانه بازیافت زباله و تبدیل آن به کمپوست در بوشهر ۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسن شجاعی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه جمع‌آوری و دفن زباله در شهر بوشهر مکانیزه است اظهار داشت: جمع‌آوری و دفن زباله در شهر بوشهر بوسیله 60 کامیون هر شب انجام می‌شود و 410 کارگر در این عملیات مشارکت دارند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندربوشهربا اشاره به اینکه تمام خیابان‌ها و معابر تحت پوشش دفع پسماند و زباله قرار دارند گفت: به سبب موقعیت ساحلی بوشهر امکان دفن زباله وجود ندارد به همین سبب با خاک و نخاله پوشش داده می‌شود.

وی، سرانه تولید زباله شهروندان بوشهری را روزانه 850 تا 900 گرم دانست و تصریح کرد: این میزان تولید زباله نسبت به میانگین کشوری بسیار بالا است که در این راستا روزانه 180 تن زباله در شهر بوشهر تولید و دفن می‌شود

شجاعی‌پور با بیان اینکه بخشی از زباله‌های جمع‌آوری شده بازیافت می‌شوند افزود: دراین راستا طرح بازیافت و تفکیک زباله در برخی از نقاط شهر بوشهر اجراء و در این زمینه 10 غرفه بازیافتی ایجاد شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی صنعت بازیافت و صنایع جانبی آن اقداماتی در دست اجرا است خاطر نشان کرد: با اجرای آن بازیافت زباله در شهر بوشهر ساماندهی اصولی می‌شود.

وی از راه‌اندازی کارخانه بازیافت زباله و تولید کمپوست در بوشهر خبر داد و بیان کرد:برای ایجاد کارخانه بازیافت زباله و تبدیل آن به کمپوست در بوشهر 60 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهربا بیان اینکه فرهنگ دفع زباله در بندر بوشهر بهبود یافته گفت: خانوار‌ها باید در این مهم که شهر پاک و زیبایی داشته باشند با سازمان پسماند شهرداری مشارکت بیشتری کنند.

شجاعی‌پور با اشاره به اینکه بدون مشارکت مردم تحقق شهری پاک و زیبا امکان پذیر نیست تاکید کرد: سازمان پسماند شهرداری بوشهر تمام امکانات لازم برای همکاری همه جانبه مردم به‌کار گرفته است که باید این مهم مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه طرح فرهنگ سازی دفع زباله به شیوه مشارکتی اجرا می‌شود افزود: اکنون برنامه‌های آموزشی ویژه خانوار‌ها در حوزه گوناگون مدارس، دانشگاه‌ها، اصناف، بازاریان و دیگر قشرهای مختلف مردم در حال اجرا است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با اشاره به لایروبی کانال‌های دفع آبهای سطحی بوشهر تصریح کرد: این کانال‌ها که به طول 38 کیلومتر است سالانه بیش از 3 بار لایروبی می‌شود تا در فصل زمستان شاهد آبگیری خیابان‌ها و معابر نباشیم.

شجاعی‌پور از جمع آوری سگ‌های ولگرد در سطح شهر بوشهر خبر داد و گفت: برای نگه‌داری این سگ‌ها محدوده‌ای به مساحت 2 هکتار در شهر بوشهر ایجاد شده که ضمن اجرای برنامه‌های بهداشتی، سم پاشی، واکسن و درمانی این حیوانات، غذای آنها روزانه توزیع می‌شود.

وی، با بیان اینکه هم اینکه 600 قلاده سگ در این محدوده نگه‌داری می‌شود افزود: سال قبل 150 قلاده سگ عقیم شد و این طرح امسال از مهرماه آغاز می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با اشاره به وضعیت پرداخت حقوق کارگران این سازمان تصریح کرد: حقوق کارگران به موقع پرداخت می‌شود و در این زمینه هیچ نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19467
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم