آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۵:۲۲
امروز : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/12 - ۱۵:۵۹:۳۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
بیماری لکه سفید 50 درصد ‌‌میگوی پرورشی استان گلستان را نابود کرد

معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات کشور با اشاره به خسارت اراضی پرورشی میگوی استان گلستان از بیماری لکه سفید گفت: بر اثر بیماری لکه سفید میگو ۵۰ درصد پرورش دهندگان میگو در استان گلستان خسارت دیدند.

حسین علی عبدالحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه 11 هزار هکتار اراضی ساحلی استان‌ها به  طرح‌های پرورش میگو افزایش یافته است اظهار داشت: امسال هم 1500 هکتار به ظرفیت این مجموعه افزوده می‌شود.

وی، با بیان اینکه تاکنون 32 هزار هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو واگذار شده است، گفت: تا پایان برنامه ششم 10 هزار هکتار اراضی دیگر برای اجرای طرح‌های پرورش میگو به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات کشور از پیش‌بینی تولید 50 هزار تن میگو از اراضی ساحلی استان‌ها خبر داد و بیان کرد:  امسال پیش بینی تولید 50 هزار تن میگوی پرورشی می‌شود که  از این میزان بیش از 50 درصد آن در استان بوشهر تولید می‌شود.

عبدالحی به پروژه پرورش ماهی در قفس اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 7 هزار تن ماهی از طریق پرورش ماهی در قفس تولید شود.

وی، با اشاره به بیمه آبزی‌پروران افزود: اکنون 10 درصد صنعت آبزی‌پروری زیرپوشش بیمه است که با تنظیم دستور العمل صندوق بیمه،  بیمه فعالیت در عرصه آبزی‌پروری اجباری می‌شود.

معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات کشور با اشاره به خسارت بیماری لکه سفید میگو در اراضی استان گلستان خاطر نشان کرد: بر اثر بیماری لکه سفید میگو 50 درصد پرورش دهندگان میگو در استان گلستان خسارت دیدند و وزن هر عدد میگو به 12 گرم کاهش یافت.

وی بیان کرد: پیش‌بینی تولید میگوی پرورشی در استان گلستان 4 هزار تن محصول بود که به سبب بروز بیماری لکه سفید 50 درصد خسارت دیده است.

عبدالحی با اشاره به اینکه بیماری لکه سفید در این اراضی کنترل شده است تصریح کرد: با تلاش سازمان دامپزشکی و همکاری پرورش دهندگان، بیماری لکه سفید در اراضی پرورشی گلستان کنترل شده است.

وی، با اشاره به صادرات میگوی پرورشی تصریح کرد: سال گذشته از 47 هزار تن تولید 36 هزار تن میگوی پرورشی از کشور صادر شد که امسال با توجه به ارائه راهکارهای لازم این میزان افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19473
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم