آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۴۶:۳۴
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۵۸:۰۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
150 میلیارد تومان جرایم اقتصادی در استان بوشهر کشف شد

فرمانده انتظامی بوشهر با تاکید بر مبارزه با فساد و جرایم اقتصادی گفت: امسال تاکنون افزون بر ۱۵۰ میلیارد تومان جرایم اقتصادی در حوزه زمین‌خواری و فرار مالیاتی در استان کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سردار خلیل واعظی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه کار خبرنگاری در عرصه امنیت اجتماعی نقش مهمی دارد اظهار داشت: رسانه‌های دشمن که برای تخریب افکار عمومی جامعه از روش‌های گوناگون استفاده می‌کنند، اصحاب رسانه داخلی و انقلابی در عرصه امنیت اجتماعی و مقابله با رسانه معاند نقش تعیین کننده‌ای دارند.

رئیس پلیس استان بوشهر با اشاره به اینکه خبرنگاران کمک بسیار بزرگی برای نیروی انتظامی در ایجاد امنیت محسوب می‌شوند خاطر نشان کرد: یکی از تاثیرات رسانه‌ها و فعالیت خبرنگاران نظارت همگانی بر احساس امنیت است که جایگاه مهم اصحاب رسانه را در آسایش و آرامش خاطر مردم دارند.

وی، با بیان اینکه در فضای مجازی دو جرم  بیشترین جرایم این عرصه در  استان بوشهر را ایجاد کرده افزود: برداشت اینترنتی غیرمجاز 43 درصد و کلاهبرداری اینترنتی 38 درصد جرایم فضای مجازی استان بوشهر تشکیل می‌دهد که در 4 ماه و 15 روز امسال 96 درصد این جرایم توسط پلیس فتای استان کشف شده است.

سردار واعظی از کشف مواد مخدر در استان خبر  داد بیان کرد: در 4 ماه و 15 روز گذشته 3.9 تن مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر کشف شده و این در حالی است که بخشی دیگر از کشفیات با مشارکت پلیس مبارزه با مواد دیگر استان‌ها و دستگاه‌های مختلف کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به متلاشی شدن شش باند سوداگران مرگ در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در مدت یاد شده توقیف خودروهای حامل مواد مخدر در استان بوشهر19 درصد افزایش داشته است.

وی، از افزایش تصادفات فوتی خودروها در جاده‌های برون و درون شهری استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تصادفات منجر به فوت در 4 ماه و 15 روز گذشته امسال 38 درصد آن مربوط به موتورسیکلت‌ها بوده است.

رئیس پلیس استان بوشهر با تاکید بر توجه به کلاه ایمنی در استفاده از موتورسیکلت گفت:موتورسوران بوشهری به علت گرمای هوا از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و همین موضوع سبب افزایش تلفات می‌شود.

سردار واعظی از افزایش و تقویت پایش تصویری خبر داد و افزود: برای کاهش تصادفات ضمن تقویت پایش تصویری در شهرها و جاده‌ها، کنترل نامحسوس در محورهای مواصلاتی افزایش یافته است.

وی، از افزایش 105 درصدی  کشف جرایم جنایی در سطح استان خبر داد و  تصریح کرد: در استان بوشهر وقوع برخی جرایم از جمله جیب‌بری، آدم‌ربایی، سرقت بانک و طلافروشی  امسال رخ نداده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به افزایش 85 درصدی کشفیات قاچاق در استان افزود: در 4 ماه امسال شاهد افزایش کشفیات سوخت قاچاق در استان بوشهر هستیم.

سردار واعظی از افزایش 37 درصدی رضایت‌مندی مردم از پلیس خبر داد و بیان کرد: تماس‌های قدردانی از خدمات پلیس در 4 ماه نخست در سامانه 197 پلیس 50 درصد افزایش یافته است.

وی توقیف بیش از پنج هزار خودرو سواری تحت عنوان شوتی حامل قاچاق در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ایستگاه بازرسی پلیس به سامانه  جامع گمرکی متصل است و بارنامه و پروانه ترخیص کالا را تطبیق می‌دهیم و در صورتی که کالاها  با سامانه مطابقت نداشته باشد توقیف می‌شود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با تاکید بر مبارزه با فساد و جرایم اقتصادی گفت:  امسال تاکنون افزون بر 150 میلیارد تومان جرایم اقتصادی در حوزه زمین‌خواری و فرار مالیاتی در استان بوشهر کشف شده است.

سردار واعظی با اشاره به اینکه در 4 ماه نخست امسال 48 فقره انواع جرایم اقتصادی کشف شده است افزود: در این ارتباط 166 نفر  دستگیر شده‌اند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19477
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم