آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۳۰:۳۱
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۴۲:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
200 میلیارد تومان در اجرای طرح‌های آبرسانی استان بوشهر هزینه شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه‌ای به حوزه حل مشکل آب استان بوشهر دارد گفت: در یکسال گذشته افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های شهرهای استان بوشهر هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالحمید حمزه‌پور عصر امروز در نشست هم‌‌اندیشی شرکت‌های تحت پوشش وزارت نیرو در حوزه آبرسانی و برقرسانی با بیان اینکه بحران تنش آب آشامیدنی در تابستان امسال کاهش قابل توجهی یافته است اظهار داشت: با اجرای طرح‌های آبرسانی وضعیت تامین آب آشامیدنی استان بوشهر نسبت به تابستان سال قبل قابل قیاس نیست و به شدت بحران کاهش یافته است.

وی از حفر چاه آب در نقاط مختلف استان خبر  داد و بیان کرد: برای جبران کمبود آب در شهرهای استان بوشهر طرح‌های مهمی از جمله حفر، تجهیز و کف شکنی چاه‌های آب شرب اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از نوسازی شبکه آبرسانی در شهرهای استان بوشهر خبر داد و افزود: یکی از راهکارهای حل مطلوب آبرسانی نوسازی شبکه فرسوده آبرسانی بود که در این راستا طرح نوسازی این شبکه‌ها با همکاری 5 استان معین در دستور کار قرار گرفت.

حمزه‌پور با اشاره به اینکه سه شهر بوشهر، برازجان وجم تحت پوشش طرح نوسازی شبکه آبرسانی استان‌های معین قرار گرفتند خاطر نشان کرد: با اجرای طرح‌های اصلاح شبکه، نقش مهمی در توزیع و تامین بهینه آب در شهرها داشته است.

وی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به حل مشکلات آبرسانی شهرهای استان بوشهر دارد تصریح کرد:در یکسال گذشته افزون بر 200 میلیارد تومان در اجرای طرح‌های شهرهای استان بوشهر هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن‌های بوشهر و کنگان خبر داد و گفت: ظرفیت این آب شیرین‌کن‌ها که هر کدام تولید 10 هزار مترمکعب در شبانه‌روز است مجموعا با اجرای طرح توسعه‌ای 10 هزار متر مکعب به تولید آب آنان افزوده شده است.

حمزه‌پور با بیان اینکه به ظرفیت 60 هزار متر مکعب آب شیرین‌کن با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در شهرهای استان بوشهر در حال اجراء است افزود: با افتتاح این طرح‌ها استان بوشهر در تامین منابع آبی به وضعیت پایداری می‌رسد.

وی با اشاره به حفر چاه آب در شهرها خاطر نشان کرد: در راستای حل مشکلات تامین آب شهرهای استان بوشهر  15 حلقه چاه جدید حفر و وارد مدار تولید شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19478
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم