آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۰۰:۳۰
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۲۹:۴۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
بوشهر| تکمیل پروژه نخلستان در دشتستان نیازمند 12 میلیارد تومان است

نماینده مردم دشتستان در مجلس با اشاره به اجرایی شدن طرح نخلستان بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: پروژه اصلاح شیوه آبیاری نخیلات ۲۴۰۰ هکتاری سعدآباد و ایستگاه پمپاژ آن نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار است.

محمدباقر سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در برازجان با اشاره به نشست با معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شهرستان دشتستان به عنوان وسیع ترین شهرستان استان بوشهر افزون بر یک چهارم جمعیت استان را در خود جای داده است اظهار داشت: این شهرستان  به عنوان تنها شهرستان فاقد منابع درآمدی نفت و گاز و پتروشیمی است.

وی با بیان اینکه این شهرستان در بسیاری از زمینه‌های بهداشت و درمان فاقد زیرساخت‌های توسعه است افزود: دشتستان از حیث خدمات رسانی به شهروندان در حوزه درمانی با کمبودها و مشکلاتی مواجه است.

محمدباقر سعادت تکمیل بیمارستان 17 شهریور برازجان و  بیمارستان محلی تنگ ارم را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: تکمیل مرکز بستر درمانی شهر کلمه و تجهیزات مرکز بستر درمان شبانکاره  از خواسته‌های مهم مردم در حوزه بهداشت و درمان است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس  با تاکید بر حل مشکلات بهداشتی درمانی دشتستان بیان کرد: بیمارستان شهید گنجی برازجان نیازمند احداث پانسیون پزشکان و 10 دستگاه آمبولانس است که امیدوارم با همکاری‌های شما در آینده ای نزدیک شاهد رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان باشیم.

سعادت با اشاره به نیمه تمام ماندن بسیاری از پروژه‌های عمرانی این شهرستان خواستار تامین اعتبار برای تکمیل سد دالکی، سد آبیاری ارغون، کلمه، شبکه پایین دست سد ریسعلی دلواری، بازسازی 30 کیلومتر شبکه خط انتقال برازجان و احداث مخزن 20 هرار متر مکعبی برازجان شد.

وی خواستار احداث 12 مخزن 8 هزار مترمکعبی جهت آبرسانی به 25 روستای شهرستان شد و گفت: تکمیل آبرسانی به 26 روستای حوزه شمالی شهرستان و بازسازی شبکه های آبرسانی دهداران از اولویت‌های این شهرستان در خصوص رفع مشکلات آب است.

نماینده مردم دشتستان با تاکید بر رفع مشکلات برق این شهرستان خواهان احداث پست فوق توزیع 66 کیلو وات برازجان شد و بیان کرد: راه اندازی ایستگاه 230 کیلو ولت شبانکاره، پست 132 کیلو ولت شهر کلمه و نصب ترانس و توسعه فشار متوسط وضعیت شهری و روستایی از مطالبات مردم این شهرستان است. 

محمدباقر سعادت  با بیان اینکه نسبت به تامین اعتبارات لازم از محل اعتبارات در اختیار نهاد رییس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه کشور به صورت خاص و خارج از سهمیه‌های مصوب شده، روستاها و شهرهای دشتستان مورد حمایت قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه این اعتبارات باید در اختیار 9  شهرداری شهرستان دشتستان قرار گیرد تا برای پیشرفت و آبادانی این شهرستان بیش از پیش تلاش کنند خاطر نشان کرد: کمک‌های بلاعوض برای ساماندهی روستاها در اختیار 200 روستای حوزه انتخابیه قرار گیرد و دراین راستا 10  هزار تن قیر مازاد بر سهمیه در اختیار شهرداری‌ها و 10 هزار تن قیر مازاد بر سهمیه در اختیار روستاهای این شهرستان برای آبادانی و آسفالت کردن معابر و خیابان‌ها قرار داده شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس خواهان ساماندهی ماشین آلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های این شهرستان شد و افزود: پروژه‌های عمرانی این شهرستان برای تکمیل نیاز به اعتبارات مورد نظر دارند، در این خصوص نیز لازم  اقدامات و همکاری‌های لازم با این شهرستان شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19486
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم