آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۵:۲۲
امروز : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/12 - ۱۶:۵۰:۱۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
15 میلیارد تومان برای ترمیم اسکله شهرستان دیر مصوب شد

استاندار بوشهر با بیان اینکه امسال سازه اسکله خورخان بردخون شهرستان دیر تکمیل می‌شود گفت: در سفر رئیس جمهور ۱۵ میلیارد تومان برای ترمیم اسکله شهرستان دیر مصوب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر دیر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در بررسی طرح‌های عمرانی شهرستان دیر با قدردانی از تلاش نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس در پیگیری مطالبات مردم و مسئولان اظهار داشت:  طرح راهسازی در محور  بردخون به دیر که کار مطالعاتی آن به پایان رسیده راهکارهای لازم برای عملیاتی شدن این پروژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی، با اشاره به بررسی اسکله  خورخان بردخون افزود: با توجه به پیشرفت روند سازه‌ای آن و آغاز بتن‌ریزی ، ساختمان این اسکله امسال تکمیل می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه از دو مسیر برای تامین اعتبار اسکله خورخان بردخون اقدام می‌شود گفت: علاوه بر تامین شش میلیارد تومان از محل اعتبارات شیلات کشور، 3 میلیارد تومان هم از محل سفر استانی رئیس جمهور مصوب شده که در مجموع 9 میلیارد تومان امسال به این پروژه تزریق می‌شود.

گراوند، اسکله صیادی دیر را بزرگترین اسکله صیادی ایران دانست و تصریح کرد: این اسکله صیادی که برای مردم ایران شناخته شده و معروف به بزرگترین اسکله صیادی است دارای قدمتی بالای 20 سال است که نیاز به بازسازی و ترمیم دارد.

وی با بیان اینکه ترمیم اسکله صیادی دیر در دستور کار قرار گرفته است افزود: ترمیم اسکله شهرستان دیر که در توسعه دیر نقش مهمی دارد و از مطالبات مهم مردم است در سفر رئیس جمهور 15 میلیارد تومان مصوب شد که امسال 6 میلیارد تومان آن ابلاغ می‌شود.

استاندار بوشهر به پروژه‌های توسعه‌ای شهرستان دیر پرداخت و بیان کرد: پروژه‌های مهمی برای توسعه زیرساخت‌های شهرستان دیر در بخش‌های مختلف مورد توجه قرار دارد که یکی از آنها جاده وفاق است.

گراوند با اشاره به اینکه جاده وفاق دو شهرستان دیر و  کنگان را از طریق ساحل به هم متصل می‌کند خاطر نشان کرد: این جاده نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی دارد که طول آن 9 کیلومتر است و تاکنون بخشی از آن اجراء شده است.

وی، با اشاره به اجرای پل خور در محور مواصلاتی وفاق گفت: عرض این پل که دارای 130 متر است از خواسته‌های دیرینه دو شهرستان دیر و کنگان است و ظرفیت مهمی در حوزه گردشگری ایجاد می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه فاز نخست دهکده گردشگری کنگان افتتاح شده است خاطر نشان کرد: با اجرای پل خور در جاده وفاق نقش مهمی در توسعه ظرفیت گردشگری دو شهرستان دیر و کنگان داردو اگر اعتبارات وزات نفت جذب شود این پروژه در یک زمان مشخص تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19490
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم