آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۲۲:۴۵:۳۴
امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/09 - ۰۶:۳۲:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
مجوز ایجاد دانشگاه کسب‌وکار در استان بوشهر صادر شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به صدور مجوز ایجاد دانشگاه کسب‌وکار در استان بوشهر گفت: با ایجاد دانشگاه هیچ دانشجوی فارغ‌التحصیل بدون شغل نمی‌ماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالمجید دراهکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر نقش مهم مهارت در ایجاد اشتغال اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در عرصه ترویج فرهنگ مهارت نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که از خدمات خبرنگاران استان بوشهر تقدیر می‌شود.

وی با بیان اینکه سال قبل 26 هزار نفر در استان مهارت آموزی شدند خاطر نشان کرد: این آموزش‌ها در 210 حرفه ارائه شد که بخشی از آنها بر اساس ظرفیت‌های تولیدی و منطقه‌ای بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر حرفه‌های تدوین شدن امسال در عرصه مهارت آموزی را 206 حرفه دانست و افزود: امسال تاکنون 9 هزار نفر آموزش مهارتی فرا گرفته‌اند که بخشی از آنها جذب بازار کار شده‌اند.

دراهکی ارائه آموزش مهارتی در پادگان‌ها، جوار صنایع، زندان‌ها، دانشگاه‌ها، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبود یافته را از جمله آموزش‌های مهارتی دانست و تصریح کرد: امسال مهارت‌هایی که در ایجاد درآمد و اشتغال‌زایی زودبازده باشد مورد توجه قرار گرفته که کسب و کارهای موبایلی و هیستوگرامی مورد توجه قرار گرفته است.

وی، به انعقاد 47 تفاهم‌نامه و قرارداد با دستگاه‌های مختلف استان بوشهر اشاره کرد و گفت: 47 تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف برای مهارت افزایی از جمله نیروگاه اتمی، پارس جنوبی، صنایع دریایی، کشتیرانی، گردشگری دریایی و دیگر حوزه‌ها منعقد شده که در 4 ماه نخست امسال بخشی از آنها مهارت افزایی شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به مهارت 8 هزار حرفه‌آموز برای جذب در نیروگاه اتمی تصریح کرد: نیروهایی در جریان ساخت دو نیروگاه اتمی جدید جذب می‌شوند که باید دارای گواهینامه مهارتی از فنی و حرفه‌ای باشند و در این راستا 8 هزار نفر آموزش می‌بینند.

دراهکی آموزش صنایع پارس جنوبی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تاکنون بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه  با منطقه ویژه پارس جنوبی شش‌هزار نفر مهارت افزایی شدند که بخش عمده‌ای از آنان مشغول بکار شدند.

وی، از  صدور مجوز ایجاد دانشگاه کسب‌وکار در استان بوشهر خبر داد و گفت: با ایجاد دانشگاه هیچ دانشجوی فارغ‌التحصیل بدون شغل نمی‌ماند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در همه دانشگاه‌های استان دفتر مشاوره مهارت‌آموزی و ایجاد شغل ایجاد شده است افزود: مدرسه کسب و کار و مهارت در دانشگاه خلیج فارس بوشهر و دیگر مراکز آموزش عالی استان ایجاد شده است.

دراهکی با بیان اینکه تمام دانشجویان مهارت افزایی می‌شوند خاطر نشان کرد: با مهارت افزایی هیچ دانشجویی در دانشگاه فارغ‌التحصیل نمی‌شود مگر اینکه آموزش‌های مهارتی برای فعالیت در حوزه اشتغال را فرا گرفته باشد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19492
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم