آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۰۰:۳۰
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۲۸:۴۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
استاندار بوشهر: 9 میلیارد تومان برای تکمیل اسکله "خورخان " به تصویب رسید+تصاویر

استاندار بوشهر با اشاره به تصویب ۹ میلیارد تومان برای تکمیل اسکله خورخان بردخون دیرگفت: انتظار می‌رود اسکله خورخان بردخون تا دهه فجر راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند امروز در بازدید از پروژه در حال ساخت اسکله خورخان بردخون اظهار داشت: ساخت اسکله خورخان بردخون از اولویت‌های مهم  استان بوشهر است که برای تکمیل و راه اندازی آن پیگیری‌های زیادی صورت گرفته و امیدواریم تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

استاندار بوشهر افزود: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور و اعتبارات شیلات مبلغی حدود 90 میلیارد ریال تأمین می شود که انتظار می رود با توجه به مذاکرات و پیگیری‌های گسترده، کار به سرعت پیش برود.

وی بیان کرد: قادر نیستیم خارج از پروژه قولی بدهیم زیرا برخی از امور و کارها خارج از اراده ما است اما دوست داریم پروژه به سرانجام خوبی برسد تا سایر نیازهای بخش صیادی تأمین شود.

گراوند ابراز کرد: پروژه‌های زیادی در استان داریم اما برای تکمیل پروژه خورخان و بهره مندی صیادان از اسکله، تلاش‌های زیادی صورت گرفته و مصمم هستیم خواسته بخش صیادی منطقه محقق شود که الحمدالله در زمینه تأمین اعتبار مشکلی وجود ندارد.

عباسعلی زنده بودی مدیرکل شیلات استان بوشهر نیز گفت: همه تأسیسات در اسکله اجرا می‌شود و نیاز نیست اماکن و تأسیساتی در حاشیه خور ساخته شود و از آسفالت حاشیه دریا به عنوان پسکرانه اسکله استفاده می‌شود اما امکان احداث موج شکن در حاشیه اسکله وجود ندارد زیرا اسکله‌های شناور مانند موج شکن عمل می‌کند.

خالدی پیمانکار پروژه نیز در این بازدید گفت: تاکنون 55 درصد کار شامل تأسیسات اسکله و پشتیبانی در خورخان بردخون صورت گرفته و اگر مطالبات پروژه تأمین شود کار با سرعت انجام می‌گیرد و انتظار داریم تا پایان سال تکمیل و تحویل شود.

مدیرعامل تعاونی صیادی بردخون نیز بیان کرد: صیادان مشکلات و خواسته‌های زیادی دارند اما به گفته مسئولان ایمان دارند و انتظار است که در سایه همدلی و اتحاد و برای پاسخ به مطالبات آنان تلاش بیشتری صورت گیرد.

حسین طاهری با تأکید بر اینکه احداث موج‌شکن در اطراف اسکله ضروری است، افزود: اجازه ساخت و ساز در زمینه سرویس بهداشتی و مکانی برای نگهبانی و استراحت در صیدگاه داده نمی‌شود.

در این بازدید که تعدادی از مسئولان شهرستان دیر و بخش بردخون نیز حضور داشتند احمدرضا عابدزاده و سیدمحمّد حسینی زاده از اعضای شورای اسلامی شهر بردخون با بیان اینکه بدون اجرای موج‌شکن اسکله جوابگو نیست، از عدم ساخت موج‌شکن در اسکله گله کردند و خواستار بازنگری در این پروژه شدند.

علی اخلاقی بخشدار بردخون نیز در توضیحات کوتاهی اجرای این پروژه را از خواسته‌های مهم مردم بویژه صیادان بخش بردخون دانست و گفت: امیدواریم با تلاش و حمایت مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی و همراهی همه مردم و دلسوزان به زودی شاهد راه‌اندازی اسکله خورخان در بردخون باشیم.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19494
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم