آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۰۰:۳۰
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۲۸:۳۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
400 میلیارد تومان پروژه عمرانی استان بوشهر در هفته دولت افتتاح می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهربا اشاره به روند اجرای پروژه‌های عمرانی در استان گفت: در این راستا ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی استان بوشهر در هفته دولت افتتاح و یا اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرداد ستوده ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه طرح‌های آبیاری تحت فشار در نخلستان‌های دشتستان توسعه یافته است اظهار داشت: در راستای اصلاح روش‌های آبیاری نخیلات و تبدیل غرق آبی به نوین، طرح نخلستان بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی در نخلستان‌های استان بوشهر تدوین و عملیاتی شد.

وی، از اجرای طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: طرح نهضت آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر مورد توجه قرار گرفت به‌گونه‌ای که در 1.5 سال گذشته به اندازه 5 سال طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر اجراء شد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه اجرای طرح نخلستان تحول عظیمی در استان ایجاد کرده است گفت: در اجرای تغییر روش آبیاری سنتی به نوین در اراضی نخلستانی ضمن مصرف بهینه آب و بهبود تولید با کیفیت، سبب افزایش درآمد کشاورزان شده است.

ستوده با اشاره به روند اجرای  پروژه‌های عمرانی در استان گفت: در این راستا 400 میلیارد تومان پروژه عمرانی استان بوشهر در هفته دولت افتتاح و یا اجرایی می‌شود.

وی، بیان کرد: در این راستا در هفته دولت 98 طرح عمرانی با اعتبار 220 میلیارد تومان افتتاح و 470 میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با اشاره به اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی خاطر نشان کرد: سال 1396 بیش از 424 میلیارد تومان از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شد که این رقم در سال قبل به 618 میلیارد تومان افزایش یافت.

ستوده افزود: 80 میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی افتتاحی در روستاها و 250 میلیارد تومان طرح‌های شهری اعتبارات آن از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی تامین شده است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19499
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم