آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ۲۳:۳۳:۳۰
امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/14 - ۲۳:۴۵:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
64 میلیارد تومان در اجرای اورژانس هسته‌ای بوشهرسرمایه‌گذاری می‌شود

معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در اجرای اورژانس هسته‌ای بوشهر با زیربنای ۸ هزارمتر مربع، ۶۴ نیلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ایرج بیژنی ظهر امروز در بازدید خبرنگاران از روند ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در سه بخش ماموریت دارد اظهار داشت: بخش‌های آموزش پزشکی، پیشگیری، درمان سرپایی و توسعه زیرساخت‌های درمانی از جمله ماموریت‌های دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اجرای طرح توسعه خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی در روستاها و شهرها خبر داد و بیان کرد: 176 پروژه بهداشتی، درمانی و خانه بهداشت در استان بوشهر طراحی شد که تاکنون 158 پروژه آن تکمیل و افتتاح شده است.

بیژنی، هدف گذاری بخش درمان را برای سال 1404 دانست و خاطر نشان کرد: اکنون تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر از 800 تخت به 1460 تخت افزایش یافته و تا سال 1404 به بیش از 2600 تخت افزایش می‌یابد.

وی، با بیان اینکه به ازاء هر 1000 نفر 1.4 تخت بیمارستانی در استان وجود دارد خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این ضریب تا 1404 به 2.2 تخت می‌رسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهربا اشاره به ساخت بیمارستان 160 تختی بوشهر گفت: طرح‌های مهمی در حوزه درمان استان بوشهر در حال ساخت است که بیمارستان 160 تختی بوشهر، 240 تختی برازجان و اورژانس هسته‌ای از آن جمله است.

بیژنی با اشاره به اجرای اورژانس هسته‌ای بوشهر گفت:در اجرای اورژانس هسته‌ای بوشهر با زیربنای 8 هزارمتر مربع، 64 نیلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی، پیشرفت فیزیکی این پروژه را 85 درصد دانست و افزود: اورژانس هسته‌ای بوشهر با 110 تخت بستری در اینده نزدیک افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19500
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم