آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۵:۳۶:۱۸
امروز : سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/21 - ۱۵:۳۹:۰۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
665 میلیارد تومان در واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه ۳۴۹ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی راه‌اندازی شده است گفت: ۶۶۵ میلیارد تومان در واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی استان بوشهر سرمایه‌گذاری شده است.

مهدی صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت 21 مردادماه روز حمایت از صنایع کوچک و با تاکید بر نقش این  صنایع در رونق تولید و ایجاد اشتغال اظهار داشت: این واحدهای تولیدی بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر در نقاط مختلف استان راه‌اندازی شده است.

وی، با اشاره به اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر بستری مناسب برای استقرار و تمرکز واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی فراهم کرده است افزود: نیاز سنجی و امکان سنجی و مکان یابی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سطح استان بوشهر با هماهنگی با تمامی دستگاه‌های مربوطه انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهربا اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های  لازم در شهرک‌های صنعتی خاطر نشان کرد:  هم اینک شبکه توزیع آب، برقرسانی، روشنایی معابر، خطوط تلفن، آسفالت در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر فراهم شده است.

صفوی، جدول کشی، جمع آوری آب‌های سطحی و فاضلاب، تصفیه خانه و فیبر نوری را از دیگر ظرفیت‌های شهرک‌های صنعتی استان دانست و خاطر نشان کرد: به منظور ایجاد بستر مناسب برای تسریع در ایجاد شهرک‌های صنعتی، تخصیص زمین به متقاضیان سرمایه گذاری و صاحبان صنایع و ارائه خدمات مربوطه از برنامه‌های مهم در این شهرک‌ها است.

وی با اشاره به وضعیت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر بیان کرد: اکنون 20 شهرک و ناحیه صنعتی در استان بوشهر ایجاد شده که واحدهای صنعتی مختلفی در آنها راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه  349 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی راه‌اندازی شده است گفت: 665 میلیارد تومان در واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی استان بوشهر سرمایه‌گذاری شده است.

صفوی از ایجاد 5 هزار شغل در شهرک‌ها و ناحیه صنعتی استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: تاکنون  403 هکتار از زمین‌های شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به سرمایه‌گذاران واگذار شده و حدود  900 هکتار زمین آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در هر شهرستان 10 گانه استان بوشهر به استثناء عسلویه حداقل یک شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد تصریح کرد: در برخی شهرستان‌ها این میزان به 2 شهرک و ناحیه صنعتی می‌رسد ضمن اینکه تمامی شهرک‌ها و نواحی دارای امکانات لازم از قبیل آب، برق و تلفن و گاز است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با تاکید بر حمایت نرم افزاری از صنایع کوچک استان بوشهر خاطر نشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان حمایت‌های ویژه‌ای از صنایع کوچک نظیر اعطای تسهیلات از محل کمک‌های فنی و اعتباری، حمایت از روش‌های متنوع در تامین مالی غیر بانکی بنگاه‌های اقتصادی ارائه می‌کند.

صفوی، استفاده صنایع کوچک از ظرفیت‌های صندوق ضمانت سرمایه گذاری و حمایت از بیمه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و گفت: آموزش برای شاغلان واحدهای صنعتی، حمایت از استارتاپ‌ها و  پایان نامه‌های دانشجویی، راه اندازی مراکز خدمات فناوری و کسب و کار مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با اشاره به حمایت شرکت واحدهای صنایع کوچک در نمایشگاه‌ها و  حضور در تورهای صنعتی داخل و خارج کشور خاطر نشان کرد: راه اندازی خوشه‌های صنعتی و کمک به بازاریابی صنایع کوچک و تشکیل کنسریوم‌های صادراتی از دیگر برنامه‌های حمایتی صنایع کوچک است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اشاره به برگزاری  298 دوره آموزشی با حضور 7 هزار نفر از شاغلان و مدیران واحدهای صنعتی تصریح کرد: در این راستا  47 تور صنعتی با حضور  770 نفر و حضور صاحبان 400 واحد صنعتی در  نمایشگاه‌های داخل  و خارج کشور برگزار شده است.

صفوی از ارائه نشان حلال برای 10 واحد صنعتی استان بوشهر خبر داد و افزود:  ممیزی ایمنی، بهداشت و محیط زیست 30 واحد صنعتی استان و راه اندازی کلینیک کسب و کار، توسعه خوشه‌های صنعتی خرما و آبزیان و تشکیل کنسرسیوم‌های خرما و آبزیان از سایر موفقیت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر است.

وی با اشاره به راه‌اندازی خوشه‌های صنعتی در شهرکهای صنعتی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در استان بوشهر با انجام مطالعه امکان‌سنجی  5 خوشه صنعتی خرما،آبزیان، شناورسازی، قطعات سیمانی و بتنی و گبه، شناسایی و اولویت بندی شد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر پروژه پیاده سازی خوشه صنعتی خرما به اتمام رسیده گفت: خوشه صنعتی آبزیان در شهرک صنعتی بوشهر سال سوم خود را سپری می‌کند که بین 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد.

صفوی از برتری خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر در کشور خبر داد و بیان کرد: در این راستا انتخاب نمایشگاه نوروزی خرمای بوشهر به عنوان تجربه موفق کشور، حضور مشترک در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، اصلاح کیفیت خرمای تولیدی در سطح باغات از طریق مشارکت  کشاورزان در پروژه به‌باغی نخیلات  و حمایت از خرید تضمینی خرما بدست آمد.

وی با اشاره به اینکه در طول اجرای پروژه خوشه صنعتی آبزیان پروژه‌های سیستم دفع پساب در واحدهای فرآوری عضو خوشه مستقر شد افزود: استقرار سیستم نوین در واحدهای فرآوری آبزیان، برگزاری رویداد ایده‌ها و استارتاپ شیلاتی، اجرای اتوماسیون در استخرهای پرورشی از پروژه‌های موفق خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر بوده است.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 19503
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم