آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۳۰:۳۱
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۳۰:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
25 بقعه متبرکه استان بوشهر میزبان مسلمانان در مراسم دعای عرفه است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: هم‌زمان با نهم ذی‌الحجه با حضور اقشار مختلف مردم مومن و خداجوی استان بوشهر مراسم معنوی دعای عرفه در ۲۵ بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور ظهر امروز درجمع خبرنگاران در بوشهربا اشاره به اهمیت دعای پرفیض عرفه و نقش آن در ارتباط با حضرت باری تعالی، روز عرفه را روزی مهم و سرنوشت‌ساز دانست و اظهار داشت: رمز اعمال عرفه این است که بگوییم پروردگارا به‌ حق آن شهید والامقام دعاهای مسلمانان را به هدف اجابت برساند.

وی با بیان اینکه دعای عرفه کلاس درس خودشناسی و خداشناسی است گفت: دعای عرفه علاوه بر درس خودشناسی و خداشناسی آموزه دشمن‌شناسی و شناخت شیطان‌ نیز به انسان می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بر لزوم توجه به مضامین بلند دعای عرفه تاکید کرد و افزود: سخنان امام حسین (ع) که از اعماق وجودش نشعت می‌گرفت، آن‌چنان والاست که بیان از توصیف آن عاجز است.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه برنامه‌های محوری دعای پرفیض عرفه در 25 بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود تصریح کرد: دعای عرفه  ساعت 17 روز یک‌شنبه 20 مردادماه، در 25  بقعه و امامزاده شاخص استان بوشهر هم‌زمان با نهم ذی‌الحجه با حضور اقشار مختلف مردم مومن و خداجوی استان بوشهربرگزار می‌شود.

وی افزود: مراسم دعای پرفیض عرفه در شهر بوشهر در امامزاده عبدالمهیمن (ع)، امامزاده محمدبن باقر(ع)، امامزاده حسن وجعفر(ع) ریشهرو امامزاده هاشم (ع) پایگاه هوایی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه دعای عرفه در همه شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر برگزار می‌شود افزود:  دعای عرفه در شهرستان‌های جم، دشتی، دیلم، کنگان دیر، گناوه، عسلویه، دشتستان و تنگستان در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

اسماعیل‌پوربا بیان اینکه روز عرفه یکی از روزهای سفارش شده خدا است خاطر نشان کرد: در این روز انسان با دعا و نیایش علاوه بر طلب عفو از خداوند متعال ارتباط خود را با معبود بیشتر می‌کند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19508
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم