آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۵:۲۲
امروز : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/12 - ۱۶:۳۷:۰۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد در اولویت برنامه‌های استان بوشهر است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر همکاری بانک‌ها در تامین سرمایه‌ در گردش مراکز صنعتی و اشتغال‌زایی گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال در اولویت برنامه‌های استان بوشهر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، سغید زرین‌فر در بررسی مشکلات واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد دشتستان با تاکید بر حمایت از واحدهای تولیدی اظهار داشت: به رونق رسیدن واحدهای صنعتی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد و واحدهایی که زیرظرفیت اسمی خود کار می‌کنند باید با فراهم کردن شرایط، ظرفیت آنها افزایش یابد تا بتوانند نفرات بیشتری جذب و در اشتغال سهم خوبی ایفا کنند.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه امروز یکی از جلسات کارگروه رفع موانع تولید استان بوشهر را در همین مکان برگزار کردیم تصریح کرد: دراین جلسه بانک‌های عامل قول همکاری و پیگیری در حمایت از واحدهای تولیدی دادند.

وی در تشریح مشکلات کارخانه تولید انواع لوله‌های صنعتی در برازجان عنوان کرد: شرکت آب منطقه‌ای، تامین اجتماعی، اداره راه و راهداری، صنعت و معدن استان بوشهر از جمله مشکلات این واحد می‌باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکلات و فراهم شدن فرایند تولید در این کارخانه خاطر نشان کرد: با تصمیمات خوبی که طی این جلسه گرفته شد امیدواریم که در ماه‌های آینده شاهد شرایط بهتری در این واحد صنعتی باشیم.

سعید زرین‌فر با بیان اینکه کارخانه آرمین صنعت از کارخانه‌های خوب در زمینه تولید لوله‌های مرتبط با بخش کشاورزی است افزود: اکنون این کارخانه با توجه به مواردی در رهن بانک قرار گرفته با ارائه تسهیلات سرمایه در گردش مواد اولیه خریداری و کارخانه بهبود و توسعه خواهد یافت.

 سرپرست هتل وکارخانه آرمین صنعت گفت: این کارخانه لوله سازی و پلی اتیلن و لوله‌های پلی پروپیلن است که سه نوع لوله تولید می‌کند.

سید رضا موسوی بیان کرد: این کارخانه در بین کارخانه‌های منطقه به عنوان واحد نمونه در سال‌های قبل شناخته شد که طبق نمونه‌برداری و آزمایشات توسط استانداردهای دانشگاه صنعتی شریف فاقد هرگونه معایب بود.

وی با بیان اینکه این کارخانه قابلیت تامین لوله‌های کل استان را دارد خاطر نشان کرد: ظرفیت این کارخانه حدود 600 تن لوله است که با دو دستگاه جدید به یک‌هزار تن رسیده است.

آرمین موسوی در خصوص علت غیرفعال بودن و تعطیلی کارخانه گفت: تامین ناکافی مواد اولیه برای دستگاه‌ها و خرید مابقی مواد اولیه به‌صورت آزاد و در رهن بانک بودن برای ساخت پروژه‌ای دیگر، موارد و مشکلات خاصی را به دنبال داشت که پس از آن نتوانستیم ترتیبی برای راه‌اندازی مجدد کارخانه داشته باشیم.

وی یکی از عوامل مهم در غیرفعال شدن کارخانه و خاک خوردن دستگاه‌های پیشرفته را عدم ناکافی بودن سرمایه در گردش برای تامین مواد اولیه دانست و تصریح کرد: امیدواریم با توجه به نام سال که رونق تولید است این تعامل صورت گیرد تا با تامین تسهیلات کم بهره به بازسازی و نوسازی ساختمان، دستگاه‌ها و تجهیزات بپردازیم و بتوانیم با راه‌اندازی کارخانه ایجاد اشتغال داشته باشیم.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19512
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم