آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۵:۲۲
امروز : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/12 - ۱۶:۰۰:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
بوشهر|وزارت نیرو در اجرای پروژه آبرسانی جم به تعهداتش عمل نکرد

فرماندار شهرستان جم گفت: عملیات اجرایی طرح آبرسانی جم با اعتبار ۱۰۸ میلیارد تومان توسط دو وزارتخانه نیرو و نفت آغاز شد که وزارت نیرو به تعهداتش در خصوص اختصاص ۵۰ درصد اعتبار این پروژه به درستی عمل نکرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم، محمد حسینی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه با تبریک روز خبرنگار، رسانه‌ها را یکی از مهم‌ترین مولفه‌های رشد و توسعه دانست و اظهار داشت: روشنگری و اطلاع رسانی در کنار مطالبه‌گری خبرنگاران سبب می‌شود که در کنار معرفی مشکلات، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان نیز به خوبی نمایان شود.

فرماندار جم با تاکید بر اینکه مدیران شهرستان باید پاسخگوی رسانه و افکار عمومی باشند افزود: در جابجایی و انتصاب مدیران شایسته‌سالاری مدنظر قرار دارد و در دوران مدیریتم 10 مدیر را در سطح ادارات شهرستان تغییر داده‌ام تا راندمان کاری در سطح ادارات شهرستان جم افزایش یابد.

حسینی با اشاره به استفاده از ظرفیت 30 درصدی بانوان در بدنه دولت افزود: با تاکید رئیس جمهور در خصوص بهره‌مندی از ظرفیت بانوان، سکان بخشداری مرکزی جم را به یکی از بانوان نخبه جمی واگذار کردم تا ان‌شاالله شاهد تحقق مطالبات مردم باشیم.

وی با اشاره به اجرای پروژه بزرگ آبرسانی سیراف به جم گفت: این پروژه در برخی از قسمت‌ها پیشرفت نداشت که از خرداد ماه 97 با شروع تغییرات اساسی خط انتقال با 90 درصد و آب شیرین‌کن نیز 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ‌و پست برق این پروژه نیز در حال راه اندازی است.

فرماندار جم عمل نکردن وزرات نیرو به تعهداتش را عامل اصلی تاخیر در احداث پروژه آبرسانی به جم دانست و خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این طرح با اعتبار 108 میلیارد تومان توسط دو وزارتخانه نیرو و نفت آغاز شد که وزارت نیرو به تعهداتش در خصوص اختصاص 50 درصد اعتبار این پروژه به درستی عمل نکرد و مقرر شد 50 میلیارد تومان دیگر از سوی وزارت نفت به پروژه تزریق شود تا به بهره برداری برسد.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم  از تصویب 104 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های جم در سفر رئیس جمهور خبر داد و گفت: 104 میلیارد و 700 میلیون تومان پروژه از مصوبات سفر رئیس جمهوری به شهرستان جم تعلق گرفت که در زمینه‌های آموزش، آبخیزداری، راه و طرح‌های عمران شهری و روستایی است.

وی تعلل شرکت مخابرات در راه‌اندازی فیبرنوری را عامل عدم راه‌اندازی ساختمان جدید امورمالیاتی جم دانست و افزود: شرکت مخابرات مکلف شده ‌پروژه فیبر نوری را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل کند و پس از آن امورمالیاتی در ساختمان جدید مستقر می‌شود.

فرماندار جم در خصوص اتفاقات اخیر در زمینه تخریب چاه‌های غیر مجاز شهرستان گفت: برخی از احکام مربوط به 7 سال گذشته است که تاکنون اجرایی نشده بود و بارها نیز به مالکان چاه‌های غیرمجاز تذکر داده شده که متاسفانه به هشدارها بی‌اعتنا بوده و با دستور مقام قضایی تعدادی از چاه‌های غیرمجاز پلمپ شد.

محمد حسینی فاصله طبقاتی میان شهرک‌های مسکونی و مردم جم را عامل اصلی گرانی در شهرستان دانست و  تصریح کرد: افزایش قیمت زمین در جم سبب شده بخش خصوصی تمایلی برای سرمایه گذاری و اشتغال‌زایی در شهرستان جم نداشته باشد.

وی با اشاره به ساخت دانشکده فنی مهندسی جم خاطر نشان کرد: زمین دانشکده فنی مهندسی جم در حال ثبت است و نقشه آن نیز تایید شده که شرکت‌های پتروشیمی‌ و وزارت علوم اعتبار ساخت دانشکده جم را تامین می‌کنند.

فرماندار شهرستان جم افزود:ابلاغیه شهر شدن روستای بهارستان صادر شده است و در هفته دولت امسال رسما شهرداری بهارستان افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19517
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم