آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۵:۲۲
امروز : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/12 - ۱۷:۰۶:۴۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
مدارس استان بوشهر با کمبود 2100 معلم روبه‌رو است

معاون آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مدارس استان بوشهر برای آغاز سال تحصیلی پیش‌رو‌ با کمبود ۲ هزار و ۱۶۶ معلم مواجه است.

 حسین درتاج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه نتایج کنکور سراسری و میزان موفقیت دانش آموزان استان در آینده مشخص می‌شود اظهار داشت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که وضعیت کسب رتبه زیر 1000 دانش آموزان استان بوشهر نسبت به سال قبل بهبود یافته است.

وی، با اشاره به سال تحصیلی جدید و وضعیت معلمانان افزود: آموزش و پرورش استان بوشهر همانند دیگر استان‌ها با کمبود نیروی انسانی مواجه است که از طریق گوناگون این کمبودها جبران می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه 40 هزار ساعت در مدارس مقطع متوسطه با کمبود معلم مواجه هستیم گفت: مدارس ابتدایی و متوسطه استان بوشهر برای آغاز سال تحصیلی پیش‌رو‌ با کمبود 2 هزار و 166 معلم مواجه است.

درتاج با اشاره به جبران کمبود کادر آموزشی در مدارس استان بوشهر خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته کمبود معلم در مقطع متوسطه از طرق مختلف از جمله حق التدریس شاغلان و بازنشستگان ، خرید خدمات و برون سپاری و به کارگیری حق التدریس آزاد رفع می‌شود.

‌وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید کلاس بدون معلم در استان بوشهر نخواهد بود تصریح کرد: از این تعداد کمبود معلم در مدارس استان بوشهر 500 نفر در دوره ابتدایی و‌یک‌هزار و 666 معلم در دوره متوسطه می‌باشد .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: هرچند کمبود معلم در دوره متوسطه استان بوشهر بیش‌تر است ولی رفع کمبود از طریق اضافه تدریس شاغلان امکان پذیر است.

درتاج بیان کرد: با عنایت به اینکه خروجی‌ها و بازنشستگان آموزش ‌وپرورش در سال‌های اخیر بیش از ورودهای آن است مشکل نیروی انسانی به عنوان چالش جدی در آموزش و پرورش استان بوشهر مطرح است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر کاهش نیروی انسانی هر ساله آموزش و پرورش استان بوشهر شاهدافزایش جمعیت دانش آموزی در سال‌های آینده می‌باشیم.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19540
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم