آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ۱۶:۰۰:۳۰
امروز : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/05 - ۱۶:۲۸:۱۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
خبرنگاران بوشهری با حضور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد تجلیل شدند

در آئینی با حضور معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد و استاندار بوشهر از پیشکسوتان و خبرنگاران استان بوشهر تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آئین بزرگداشت روز خبرنگار شامگاه چهارشنبه با حضور معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد و استاندار بوشهر برگزار شد.

در این آئین محمد خدادی با بیان اینکه ایران بیشتر از تعداد کل کشورهای اتحادیه اروپا خبرگزاری دارد اظهار داشت: ایران دارای 50 کانال صدا و سیما، 41 خبرگزاری و 300 روزنامه است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد با تاکید بر این نکته که رسانه‌های ایران نیازمند بازنگری است افزود: محتوای رسانه باید مبین اسم و تسلط به متن باشد چرا که متن هر رسانه برند، نشان و قدرت آن رسانه قلمداد می‌شود.

وی با تاکید بر توجه به معیشت خبرنگاران و با بیان اینکه رسانه‌ها دغدغه معیشت مردم دارند تاکید کرد: تامین امنیت شغلی، بیمه و نداشتن دغدغه معیشت حق رسانه است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد با بیان اینکه رسیدن به اقتصاد رسانه باید نظام عرضه و تقاضا ایجاد شود افزود: درآمد اصحاب رسانه باید از فروش اطلاعات نه از حمایت و آگهی تامین شود و در این راستا رسانه‌ها باید بخشی از سبد زندگی مردم محسوب شوند.

خدادی از بیمه شدن خبرنگاران خبر داد و بیان کرد: امسال سه هزار خبرنگار از طریق صندوق هنرمندان و روزنامه‌نگاران بیمه شدند و برای افزایش جمعیت بیمه خبرنگاران برنامه‌هایی در دست تدوین است.

وی با تاکید بر ساماندهی قانون سازمان نظام رسانه‌ای افزود: باید تلاش کرد این قانون به سرانجام برسد.

استاندار بوشهر نیز با بیان اینکه این استان در عرصه نشر و چاپ دارای سابقه طولانی است گفت: استان بوشهر طلوع چاپ و مطبوعات کشور است.

عبدالکریم گراوند از راه‌اندازی  موزه مطبوعات بوشهر خبر داد و تصریح کرد: معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با راه‌اندازی موزه مطبوعات جنوب کشور در بوشهر موافقت کرد.

وی با تاکید بر رفع بی‌عدالتی در توزیع کاغذ مطبوعات خاطرنشان کرد: آن چیزی که جامعه مطبوعات را رنج می‌دهد تبعیض و بی‌عدالتی است که انتظار می‌رود این بی‌عدالتی در توزیع کاغذ در سطح کشور پایان یابد.

مدیرکل ارشاد استان بوشهر نیز با بیان اینکه نقش و تاثیرگذاری فعالان رسانه و مطبوعات در آگاهی بخشی بر هیچ کس پوشیده نیست خاطرنشان کرد: فعالان رسانه با کار شبانه‌روزی مردم را در جریان تازه‌ترین اطلاعات پیرامون خود قرار می‌دهند.

فاطمه کرمپور با اشاره به اینکه خبرنگاران اطلاع‌رسانی در تمام حوزه‌ها را وظیفه خود می‌دانند اظهار کرد: در شرایط کنونی کشور نقش ایجاد امید و امیدآفرینی باید در اولویت حوزه رسانه باشد.

مدیر خانه مطبوعات کشور نیز روز خبرنگار را فرصت مناسبی برای تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه دانست و افزود: رسانه‌ها یک سال را بدون هیچ چشم‌داشتی و با سختی‌های فراوان خبرها را به بهترین شکل ممکن به جامعه انعکاس داده‌اند.

مازیار هوشمند با بیان اینکه استان بوشهر با داشتن روزنامه طلوع و چاپخانه علوی از دیرباز در حوزه مطبوعات و رسانه جزو فعالان بوده است عنوان کرد: 121 رسانه در استان بوشهر فعال است که 110 رسانه حقیقی و مابقی آن در حوزه دولتی فعالیت می‌کنند.

وی استان بوشهر را با داشتن 65 رسانه مکتوب به عنوان پیشتاز نسبت به دیگر رسانه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای 2 روزنامه فعال، یک روزنامه در حال انتشار، 52 پایگاه خبری و 4 نشریه الکترونیک است.

در این آئین از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و رسانه، مدیر مسئولان نشریات و پایگاه‌های خبری، خبرنگاران و خانواده‌های شهید شاهینی و حاجیان با اهدا لوح سپاس و کارت هدیه تجلیل شد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 19559
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم