آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۰۶:۴۵:۱۲
امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/09 - ۰۷:۱۹:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
نخستین نیروگاه خورشیدی خانگی استان بوشهر در دشتی افتتاح شد

نخستین نیروگاه خورشیدی خانگی استان بوشهر در خورموج دشتی با حضور استاندار بوشهر با قدرت تولید برق۱۵ کیلووات افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، عبدالکریم گراوند صبح امروز در بررسی روند اجرای طرح‌های عمرانی دشتی در بازید از ساخت جاده دولت‌آباد به زیارت دشتی اظهار داشت: این پروژه دارای 10 کیلومتر مسافت است که برای اجرای این طرح 145 میلیارد ریال اعتبار مصوب و تاکنون 4 کیلومتر پروژه یاد شده اجرایی شده است.

استاندار بوشهر که از ساختمان شهرداری بادوله بازدید می‌کرد با بیان اینکه این ساختمان در زمینی به مساحت 880 متر مربع اجرا شده گفت: برای اجرای این ساختمان 5.7 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است و تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گراوند در بررسی روند اجرای جاده محور ساحلی - خورموج - دشت پلنگ افزود: کل این مسیر 22 کیلومتر است و پیمان اجرایی برای 10 کیلومتر آن منعقد شده و 4 کیلومتر دیگر آن باقیمانده است که بر اساس قول پیمانکار در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

وی روند ساخت دو واحد فضای آموزشی در شهر خورموج را مورد بررسی قرار داد و خاطرنشان کرد: این 2 واحد آموزشی هر کدام دارای 12 کلاس و 15 میلیارد ریال اعتبار است.

استاندار بوشهر در بررسی روند اجرای درمانگاه تامین اجتماعی خورموج با تاکید بر تسریع در تکمیل این پروژه عنوان کرد: این مرکز درمانی که عملیات ساخت آن مهرماه سال قبل در زمینی به مساحت 2700 متر مربع آغاز شد تاکنون 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گراوند در بازدید از ساخت خوابگاه ورزشکاران و سازه‌های در حال اجرا ورزشگاه خورموج گفت: پروژه خوابگاه ورزشکاران خورموج خردادماه سال 1397 عملیات اجرایی آن در زمینی به مساحت یک‌هزار و 62 مترمربع آغاز شد که برای اجرای آن 20 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای اجرای خوابگاه 90 تختی ورزشگاه خورموج 12 میلیارد ریال پرداخت شده افزود: این پروژه بر اساس تعهدات پیمانکار در بهمن‌ماه امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.

استاندار بوشهر از افتتاح نخستین نیروگاه خورشیدی خانگی در شهر خورموج خبر داد و بیان کرد: قدرت تولید برق این پروژه خورشیدی 15 کیلووات است که برای اجرای آن 1.2 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است و قادر است روزانه 8 ساعت برق تولید کند.

انتهای پیام/ح

کد خبر 19561
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم