آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۲:۰۹:۱۱
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۲:۲۹:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
50 عنوان کتاب ویژه کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر منتشر می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به فعالیت کمیته تالیف کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر گفت:با همکاری نویسندگان استان بوشهر، ۵۰ عنوان کتاب در وصف شهدا ویژه کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فاطمه کرمپور ظهر امروز در نشست ستاد کنگره سرداران و2000 شهید استان بوشهر با بیان اینکه این کنگره بر اساس برنامه‌ریزی دی‌ماه امسال برگزار می‌شود اظهار داشت: رزمندگان استان بوشهر در 8 سال دفاع مقدس حضور مهم و موثری در عملیات‌ها داشتند که تقدیم بیش از 2100 شهید افتخار استان بوشهر در عرصه جنگ تحمیلی است.

وی، با تاکید بر تبیین نقش مهم و موثر رزمندگان استان بوشهر در 8 سال جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: شهدا و رزمندگان استان بوشهر در عرصه مبارزه با دشمنان و عملیات‌های گوناگون شاخص هستند که باید این ویژگی‌ها به جامعه به خصوص نسل جوان تبیین و معرفی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نخستین کنگره سرداران و 2000 شهید استان 14 سال پیش برگزار شد افزود: امسال برای دومین بار این کنگره به منظور پاسداشت مقام شامخ شهدا دفاع مقدس برگزار می‌شود که برنامه‌های ویژه‌ای برای ماندگاری این کنگره در جامعه تهیه و تدوین شده است.

کرمپور با بیان اینکه چاپ و نشر کتاب اثرگذاری بیشتری نسبت به دیگر برنامه‌ها در ماندگاری آن دارد خاطر نشان کرد: برای تالیف کتاب فاخر شهداء  برنامه‌ریزی ویژه‌ای شده که اکنون برنامه‌های آن در دست تهیه و تدوین است.

وی، از نشر و تهیه 50 عنوان کتاب با مهر کنگره سرداران و 2000 شهید استان خبر داد و افزود: با همکاری نویسندگان استان بوشهر، 50 عنوان کتاب فاخر و ارزشمند در وصف شهدا ویژه کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر منتشر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه این استان در عرصه نشر مطبوعات و کتاب در کشور دارای سابقه طولانی است افزود: با هماهنگی انجام شده موزه مطبوعات جنوب کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

کرمپور با بیان اینکه کتاب در وصف شهدا پرمحتوا و ارزشمند است تاکید کرد:  استان بوشهر شهدای شاخصی همچون رئیسعلی دلواری، نادر مهدوی، شهدای عملیات‌های دریایی و زمینی و مناطقی همچون خارگ مقاوم دارد که نشان از جایگاه این استان در عرصه مقاومت و مبارزه با دشمنان و متجاوزان است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19593
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم