آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ ۱۱:۲۴:۰۲
امروز : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/21 - ۱۲:۰۷:۰۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر7 شهریور ماه برگزار می‌شود

دبیر نخستین جشنواره  جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر با اشاره به برگزاری این جشنواره در ۷ شهریور گفت: مهلت ارسال آثار جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی تا شنبه ۲ شهریور تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، اصغر قربانی شامگاه شنبه در نشست بررسی اجرای  جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر با اشاره به اینکه جنگنامه خوانی بخشی از آیین کهن ایران است اظهار داشت: جنگنامه خوانی برای بازتاب اتفاقات و حوادثی است که در خاک ایران به شکل حقیقی به وقوع پیوسته است.

وی، با اشاره به اینکه هنر نقالی در فرهنگ ایرانی ریشه دارد خاطر نشان کرد: نقالی قدیمی‌ترین شکل بازگو کردن قصه‌ها و داستان‌های حماسی و یا دینی است و نقال با استفاده از حرکات دست، چهره و اشاره به پرده نقاشی شده، داستانی حماسی را تعریف می‌کند.

دبیر نخستین جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر با اشاره به برگزاری این جشنواره در 7 شهریور گفت: مهلت ارسال آثار جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی تا  شنبه 2 شهریور تمدید شد.

قربانی افزود: با توجه به اینکه در ماه گذشته فراخوان نخستین جشنواره استانی جنگ نامه خوانی و نقالی انتشار یافت و با توجه به استقبال هنرمندان از این جشنواره، علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان روز شنبه 2 شهریور ماه نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند. 

وی بیان کرد: اختتامیه این جشنواره با حضور مسئولان استانی روز پنجشنبه 7 شهریور ماه در شهر سعدآباد و در سالن آموزش و پرورش فجر برگزار می‌شود.

دبیر نخستین جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر با اشاره به بخش‌های این جشنواره، خاطر نشان کرد: جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی شامل تمام سبک‌های مذهبی و دینی، حماسه خوانی و شاهنامه خوانی است و حضور برای تمام رده‌های سنی مجاز است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19597
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم