آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ ۱۴:۱۵:۰۸
امروز : سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/26 - ۱۸:۴۸:۵۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
طرح‌های گردشگری در پایانه مسافری دریایی بوشهر اجرا می‌شود+تصاویر

استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح پایانه بین‌المللی مسافری دریایی بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام در آینده طرح‌های گردشگری دریایی در این پایانه مسافری اجراء می‌شود

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در مراسم افتتاح پایانه بین المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر با قدردانی از تلاش نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس در  راه اندازی این پایانه افزود: پیگیری و تلاش های سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این عرصه ستودنی است.

وی با بیان اینکه مشکلات تردد مردم جزیره خارگ با افتتاح این پایانه برطرف شد افزود: از همه امکانات و ظرفیت ها برای حل مشکلات مردم جزیره خارگ در تردد دریایی به بوشهر و گناوه استفاده شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی در بخش گردشگری برخوردار است تصریح کرد: یکی از محورهای توسعه استان بوشهر گردشگری به ویژه گردشگری دریایی است که در این راستا از این پایانه برای توسعه طرح های گردشگری دریایی استفاده می شود.

 مشکل مسافرت دریای اهالی جزیره خارگ به بوشهر برطرف شد

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز در این مراسم با  بیان اینکه با افتتاح پایانه بین المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر مشکل  مسافران جزیره خارگ برطرف شد اظهار داشت: در نشستی با حضور مسئولان شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی و والفجر،  تاسیسات و اسکله مسافربری شرکت والفجر برای استفاده عمومی مردم به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر واگذار شد.

نورالله اسعدی با بیان اینکه در این اسکله دو فروند شناور برای استفاده عموم در مسیر بوشهر و خارگ و بلکعس فعال شده افزود: دو فروند شناور با ظرفیت 300 مسافر روزانه دو بار در مسیر بوشهر به خارگ و بلکعس تردد می کنند.

وی مساحت سالن مسافری  پایانه بین المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر را 400 متر مربع دانست و خاطر نشان کرد: این سالن به امکانات سرمایشی با اعتبار3 میلیارد ریال مجهز شد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، اجرای طرح های گردشگری و تجارت دریایی از فازهای بعدی در  این پایانه دانست و گفت: بر اساس ظرفیت گردشگری و تجاری بندر بوشهر، پایانه بین المللی مسافری و گردشگری دریایی در فازهای بعدی در این عرصه بکارگیری می شود.

تردد دریایی مردم خارگ تسهیل شد

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مراسم افتتاح پایانه بین المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر با بیان اینکه یکی از دغدغه های مردم خارگ برطرف شد اظهار داشت: برای تردد مردم جزیره خارگ اسکله ای که مستقر بود در شأن مردم نبود که در این راستا برای  تحقق مطالبات مردم خارگ با پیگیری های انجام شده اسکله مسافربری شرکت والفجر به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر واگذار شد.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری با تاکید بر توجه به ظرفیت های گردشگری و اشتغال زایی بیان کرد: یکی از ظرفیت های مهم بوشهر گردشگری دریایی است که افتتاح پایانه بین المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر می تواند در توسعه برنامه های گردشگری و اشتغال زایی نقش آفرینی کند.

وی از پیگیری حل مشکل تردد عموم به خارگ خبرداد و افزود: برای تسهیل در تردد به خارگ پیگیری هایی در دست اقدام است که با تحقق این مهم مسافرت همه عموم به ویژه گردشگران به خارگ آسان می شود.

انتهای پیام/م

 
کد خبر 2059
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم