آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۲:۰۹:۱۱
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۳:۲۲:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

کلید وزرات خانه نوزدهم به مونسان سپرده شد...

به گزراش محار نیوز : شهرام اسلامی 

مونس الوزراء آمد

در نشست علنی امروز (سه شنبه، 12 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی پس از صحبت های رئیس جمهور و موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی و دفاع وزیر پیشنهادی  جلسه رای اعتماد برگزار و پس از شمارش آراء تکلیف وزارت خانه نوزدهم مشخص شد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی روز (دوشنبه چهارم شهریور)، نامه حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوردرباره معرفی محسن حاجی میرزایی و علی اصغر مونسان برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور را قرائت کرد.

اخیرا نمایندگان با طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه موافقت کردند که طرح مذکور پس از تأیید شورای نگهبان از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس به رئیس جمهور ابلاغ شد و حجت الاسلام روحانی در روز دوشنبه هفته گذشته گزینه پیشنهادی برای این وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد.

بر این اساس نمایندگان مجلس با 163 رای موافق کلید وزارت خانه نوزدهم دولت را به دکتر علی اصغر مونسان سپردند.

علی اصغر مونسان با 163 رای موافق ، 87 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 255 رای ماخوذه تصدی وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری را به عهده گرفت.

 وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردگشری چندی پیش با تلاش های دکتر مونسان و تصویب مجلس شورای اسلامی و تائید شورای نگهبان تشکیل شد و علی اصغر مونسان به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی این وزارت خانه به مجلس معرفی شد.

مونسان در طول قریب به دو سال حضور در راس مدیریت میراث در دولت دوازدهم عملکرد مطلوب و قابل قبولی را از خود به جای گذاشته است.

محار نیوز این انتصاب را به ایشان و دوستداران میراث فرهنگی تبریک عرض نموده و برای ایشان در پیشبرد اهداف عالیه این وزارت خانه جدید آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون دارد./ شهرام اسلامی

 

کد خبر 20843