آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۲:۰۹:۱۱
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۲:۰۹:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
دیدار تیم ملی فوتبال ایران با هنگ کنگ به مالزی منتقل می‌شود؟

رئیس فدراسیون فوتبال هنگ کنگ اعلام کرد بعید است فیفا با درخواست ایران برای تغییر محل برگزاری مسابقه موافقت کند. با این حال در صورت موافقت، بازی ایران و هنگ کنگ در مالزی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، درگیری ها و ناآرامی ها در هنگ کنگ برگزاری بازی تیم های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ را هم تحت تاثیر خود قرار داده است.

ایران و هنگ کنگ در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی قطر ۱۹ شهریور به مصاف هم می روند ولی فدراسیون فوتبال کشورمان به خاطر ناآرامی های اخیر در هنگ کنگ، از فیفا و AFC درخواست کرده است مسابقه در یک کشور دیگر برگزار شود.

درخواست ایران بازتاب زیادی در رسانه های هنگ کنگ داشته است.

روزنامه «takungpao» هنگ کنگ امروز در گزارشی موضوع درخواست ایران را بررسی کرده است. این روزنامه نوشت: «با ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ فدراسیون فوتبال ایران نگران مسائل امنیتی برای تیم ملی این کشور است. آنها از فیفا درخواست کرده اند تا این بازی به یک کشور بی طرف منتقل شود. در این ارتباط «پوای کوان کای» رئیس فدراسیون فوتبال هنگ کنگ گفت: نامه ای در این ارتباط از فیفا دریافت نکرده ایم. کوان معتقد است که هنگ کنگ یک منطقه جنگی و خطرناک نیست و ممکن است فیفا با درخواست فدراسیون فوتبال ایران موافقت نکند.»

در ادامه این گزارش آمده است که فدراسیون فوتبال هنگ کنگ ارزیابی جدیدی را از شرایط این کشور به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می کند.

همچنین «وِن دالون» مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال هنگ کنگ هم پیش از این اعلام کرده بود اگر فیفا با درخواست ایران برای تغییر محل مسابقه موافقت کند، این بازی در کوالالامپور مالزی برگزار خواهد شد.

کد خبر 20914
منبع خبر : خبرگزاری مهر