آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۸:۰۹:۳۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
نماز باشکوه ظهر عاشورا در دیلم اقامه شد

دیلم - نمازظهر عاشورابه امامت امام جمعه دیلم و با حضور گسترده عزاداران حسینی برگزارشد.

به گزارش خبرنگار مهر، نماز باشکوه عاشوراباحضورمردم شریف و ولایتمدارشهردیلم وجمعی ازمسئولین  در مجاورت حسینیه اعظم (ص) دیلم به امامت حجت الاسلام حسینی بوشهری امام جمعه این شهر برگزارشد.

امام جمعه دیلم  در این مراسم ضمن قدردانی ازیکپارچگی مردم شریف شهرستان دیلم درهمه برنامه های مذهبی دهه اول محرم و تشکر از هئیت های مذهبی وهمه عوامل جهت برگزاری مراسمات مختلف گفت: بهترین عبادت  شما مردم  ولایتمداری است که باحضورپرتلاش خود در مراسم دهه اول محرم برنامه درخور شان تدارک دیدند.

حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری نکته برجسته قیام امام حسین(ع) را اقامه نماز دانست و با تاکید بر لزوم اهتمام بیشتر و بهتر برای اقامه نماز ظهر عاشورا، ادامه داد: اوج زیبایی نهضت امام حسین(ع) اقامه نماز ظهر عاشورا است.

وی اظهار کرد: در نزد خداوند هیچ واجبی بالاتر از نماز نیست چراکه نماز مهم‌ترین عامل نزدیکی به خدا و عامل قبولی اعمال و مرز بین اسلام و کفر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیلم با ذکر این مطلب که هیچ عاملی تاثیرگذارتر از نماز در اخلاق و تربیت انسان نیست، خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد تاثیرگذاری در اخلاق و تربیت انسان داشته باشد  نماز را ترویج دهد این در حالی بوده که نماز در تمام ادیان الهی بوده است و تمام پیامبران الهی مردم را دعوت به اقامه نماز کردند.

امام جمعه دیلم با اشاره به اینکه نماز ظهر عاشورا، اقامه نماز به تاسی از امام حسین(ع) است، اضافه کرد: نماز ظهر عاشورا اعلام وجود و آمادگی در پیروی از امام حسین(ع) است.

وی در ادامه تصریح کرد: روحانیون درماه محرم ازظرفیتهای بسیارخوبی برخوردارهستند وسعی کننددرجهت ترویج فرهنگ  نماز و نماز خوانی قدم بردارند

کد خبر 21293
منبع خبر : خبرگزاری مهر