آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۷:۲۲:۲۴
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۰۹:۳۲:۴۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
کلاهبردارحرفه‌ای خرید و فروش اینترنتی در بوشهر دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی خبر داد و گفت: این متهم با جعل و سندسازی، مبالغی از فروشندگان کالاهای دست دوم کلاهبرداری کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ جوشن سهرابی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از مشارکت مردم در شناسایی و معرفی متخلفان در همکاری با پلیس اظهار داشت: با مشارکت مردم، افراد متخلف در کوتاه‌ترین زمان شناسایی و  دستگیر می‌شوند و در چنگال قانون قرار می‌گیرند.

وی، با بیان اینکه پلیس نقش مهم و اساسی در برخورد با متخلفان دارد افزود: حضور مستمر و شبانه‌روزی پلیس در همه عرصه‌ها ضمن افزایش امنیت، فضا را برای متخلفان ناامن کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با اشاره به دستگیری کلاهبردار خرید و فروش کالاهای دست دوم اینترنتی در فضای مجازی استان بوشهر خاطر نشان کرد:با شکایت تعدادی از شهروندان با موضوع کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ جوشن سهرابی با بیان اینکه پس از اعلام این  تخلف موضوع در دستور کار پلیس قرار  گرفت افزود: ماموران و کارآگاهان پلیس با تحقیقات میدانی و استفاده از روش‌های نوین، شخصی را شناسایی کردند و تلاش برای دستگیری وی آغاز شد.

وی با اشاره به دستگیری کلاهبردار بیان کرد: از آنجایی‌که متهم متواری بود و آدرس و نشانی از  وی در دسترس نبود با گسترش چتر اطلاعاتی مخفیگاهش شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان  بوشهر با بیان اینکه  متهم در بازجویی‌های اولیه به 14 فقره کلاهبرداری با همکاری دوست خود اعتراف کردافزود: با اقدام به موقع و تلاش ماموران پلیس آگاهی همدست متهم دستگیر و به پلیس آگاهی بوشهر منتقل شد.

وی با اشاره به شگرد تخلف این کلاهبردار تصریح کرد: این فرد پس از حضور فروشنده و توافق، وی را به آدرسی که از قبل برای فعل مجرمانه خود مهیا کرده بود، هدایت کرده و پس از دریافت کالا با پرداخت مبلغ اندکی وجه نقد به فروشنده، برای مابقی بدهی خود اقدام به صدور چک با عناوین جعلی می‌کرد.

سرهنگ سهرابی خاطرنشان کرد: فروشنده‌های مال باخته هنگام وصول چک دریافتی متوجه می‌شوند، عناوین جعلی است و امکان وصول آنها وجود ندارد.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهربا بیان اینکه متهم با همکاری همدستش مبالغی از افراد مختلف کلاهبرداری کرده بود، گفت: هر 2 نفر پس از تکمیل تحقیقات در اختیار مراجع قضائی استان بوشهر قرار گرفتند.

انتهای پیام/ن

کد خبر 21357
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم