آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۰:۰۸:۲۲
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۱۰:۱۴:۰۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
ارتفاع موج دریا در سواحل استان بوشهر تا 120 سانتیمتر افزایش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس پیش بینی‌های هواشناسی ارتفاع موج دریا در سواحل استان بوشهر ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر است که تا ۱۲۰ سانتیمتر افزایش می‌یابد.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به سرعت وزش باد در  سواحل استان بوشهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده افزایش سرعت باد در ساعاتی از ظهرتا شب طی امروز تا شنبه هفته آینده بر روی دریا و سواحل استان بوشهر است.

وی از متلاطم شدن سواحل خلیج فارس در استان بوشهر در طول روز خبر داد و بیان کرد: با توجه به افزایش سرعت باد، امروز پنج‌شنبه  تا شنبه به‌ویژه در ساعت‌های بعدازظهر سواحل خلیج فارس در استان بوشهر مواج و متلاطم می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر جهت وزش باد در استان را شمال غربی تا جنوب غربی دانست و خاطر نشان کرد: وزش باد در استان با سرعت 8 تا 30 گاهی تا 36 کیلومتر در ساعت و بر روی دریا در ساعاتی از ظهر تا شب گاهی تا 42 کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی‌پور ارتفاع موج دریا را  30 تا 90 سانتیمتر دانست و افزود: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده ارتفاع موج دریای خلیج فارس درسواحل  استان بوشهر  تا 120 سانتیمتر افزایش می‌یابد.

وی  توصیه کرد: شناورهای سبک، صیادی و تفریحی از تردد در خلیج فارس و سواحل استان بوشهر در ساعت بعدازظهر و شب خودداری کنند.

شکوهی‌پور، با اشاره به جزر و مد خلیج فارس در سواحل استان بوشهر خاطر نشان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 01:38 بامداد، مد اول دریا ساعت 07:43 ، جزر دوم ساعت 15:07 و مد دوم ساعت 21:50 است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر به وضعیت جوی این استان در 24 ساعت آینده پرداخت و خاطرنشان کرد: آسمان  استان بوشهر غالباً صاف همراه با غبار محلی و طی ساعاتی وزش باد و در برخی نقاط همراه با گردوخاک و در برخی مناطق جنوبی مه رقیق صبحگاهی پیش بینی مس‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 21388
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم