آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۷:۳۹:۴۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
بانک‌های استان بوشهر به کمک طرح‌های گردشگری و آبزی‌پروری بشتابند

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان در عرصه گردشگری وآبزی‌پروری از قابلیت بالایی برخوردار است گفت: تکمیل این پروژه‌ها در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد که همکاری و کمک بانک‌ها برای راه‌اندازی این پروژه‌ها مورد تاکید است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در جلسه کارگروه تسهیل رفع موانع تولید استان بوشهر با بیان اینکه روند اجرای طرح‌های مصوب تولیدی، کشاورزی، آبزی‌پروری و گردشگری در استان تسریع یافته است اظهار داشت:نقش بانک‌ها در حمایت از این طرح‌ها و تامین و پرداخت تسهیلات بانکی مورد نیاز بسیار حائز اهمیت است که خدمات آنان قابل تقدیر است.

وی، با تاکید برتسریع در تکمیل پروژه‌های گردشگری گفت: یکی از مهم‌‌ترین ظرفیت اشتغال‌زایی و رونق استان بوشهر در عرصه گردشگری است که توسعه زیرساخت‌های این صنعت در استان بوشهر افزایش یافته است.

استاندار بوشهر کمک به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در عرصه گردشگری و آبزی‌پروری را یک ضرورت دانست و تصریح کرد:  تکمیل پروژه‌های گردشگری وآبزی‌پروری در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد که همکاری و کمک بانک‌ها برای راه‌اندازی پروژه‌های در حال اجراء مورد تاکید است.

گراوند، تکمیل پروژه‌های اقامتی در عرصه گردشگری را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: زیرساخت‌ طرح‌های‌گردشگری در اولویت این بخش قرار دارد که در این راستا واحدهای اقامتی در شهرها و روستاهای استان بوشهر در حال اجراء است و  تسریع در تکمیل این پروژه‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی، با بیان اینکه در عرصه اماکن آثار تاریخی قدم‌های قابل توجهی برداشته شده است گفت: اجرای این طرح‌ها نه تنها سبب رونق منطقه می‌شود بلکه زمینه اشتغال‌زایی در شهرها و روستاها بیش از پیش فراهم می‌کند.

استاندار بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: زمان تصویب این منطقه ویژه که بیش از 10 سال از آن می‌گذرد تهیه و تصویب سند زیست محیطی آن که در پیچ‌وخم‌های نظام اداری قرار دارد باید در تصویب این سند تسریع شود چراکه این منطقه ویژه نقش مهم و تاثیرگذاری در عرصه تولید و اشتغال دارد.

گراوند با قدردانی از مسئولان جهاد کشاورزی مرکز استان و شهرستان‌ها خاطر نشان کرد: هر چند فعالیت‌های انجام شده در عرصه توسعه گلخانه‌ها توسعه یافته ولی باید برای گسترش این عرصه بیش از  توجه شود.

وی از افزایش 50 درصدی اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در استان خبر داد و بیان کرد: طرح‌های گلخانه‌ای در 5 ماه امسال 42 هکتار افزایش یافته و در مجموع به 303 هکتار افزایش یافته است.

استاندار بوشهر با تاکید بر کمک بیشتر بانک‌ها برای تکمیل پروژه‌های در دست اجراء تصریح کرد: اکنون پروژه‌های قابل توجهی در عرصه گلخانه‌ و آبزی‌پروری در استان بوشهردر حال اجراء است که تکمیل و راه‌اندازی این پروژه‌ها منوط به کمک و همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اعتباری است.

گراوند با تاکید بر رفع موانع تولید در منطقه اقتصادی بوشهر افزود:طرح زیست محیطی منطقه ویژه بوشهر تدوین شود تا متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در این منطقه مشکلی نداشته باشند.

وی،تعلل در پرداخت تسهیلات بانکی را سبب خسارت به بخش تولید و اشتغال دانست و تاکید کرد: از مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری، تسهیلات بانکی و بازپرداخت آن است که باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

استاندار بوشهر رتبه استان در پرداخت تسهیلات بانکی را  مورد اشاره قرار داد و افزود: استان بوشهر در پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید از رتبه 23 به 16  ارتقاء یافته است که باید این روند ادامه داشته باشد.

گراوند پرداخت تسهیلات بانکی سال گذشته استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: از 84 پروژه تولیدی سال گذشته 9 طرح دیگر برای راه‌اندازی نیاز به همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات است تا پرونده سال قبل این طرح‌ها بسته شود.

وی، همکاری بانک‌ها  با سرمایه‌گذاران در عرصه دریافت وثیقه بانکی در پرداخت تسهیلات اعتباری را یک ضرورت دانست خاطر نشان کرد:  همکاری بانک‌ها، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان در این عرصه ستودنی است که با توجه اینکه دشمن اقتصاد ما را هدف قرار داده  و شعار امسال رونق تولید است باید حساسیت‌ها در این عرصه افزایش یابد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 21640
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم