آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۶:۴۵:۰۵
امروز : شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/23 - ۱۷:۴۹:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
بیش از 5 میلیون تن کالا غیرنفتی از گمرک‌های استان بوشهر صادر شده است

سرپرست گمرکات استان بوشهر از صادرات بیش از ۵ میلیون تن کالا غیر نفتی از گمرک‌های استان بوشهر در سه ماهه نخست امسال به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، منصور بازیار ظهر امروز  در نشست با خبرنگاران  با اشاره به افزایش صادرات کالای غیر نفتی از استان بوشهر اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال  5 میلیون و 184 هزار تن کالا به ارزش حدود 2 میلیارد و 509 میلیون دلار از گمرک‌های  استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 6 درصد و از نظر ارزش 34 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تمامی تلاش گمرک رونق تولید و تقویت صادارت است تصریح کرد:در همین راستا گمرک سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و با ارئه یک  بسته حمایتی و انواع تسهیلات گمرکی  اجرا می‌کند و  سعی دارد زمینه تقویت صادارات را برای واحدهای تولیدی کشور  فراهم  کند.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر بیان کرد:  رشد آمارهای صادراتی یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی استان است و این مهم  نشان از همراهی و همدلی بخش غیردولتی و دولتی در تحقق این امر است.

بازیاربه صادرات استان با احتساب میعانات گازی اشاره کرد و گفت: در سه ماه نخست امسال 8 میلیون و 405 هزار تن کالا با احتساب میعانات گازی به ارزش افزون بر  4 میلیارد و 724  میلیون دلار از گمرکات استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 37 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: عمده کالاهای صادراتی از گمرک‌های استان شامل میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، سکوی نفتی، کودهای معدنی، سیمان و کلینکر، گوگرد، لوله های حفاری، خربزه و هندوانه ، سنگ گچ و گچ بنایی و یونجه بوده است.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر افزود: کشورهای امارات متحده عربی، چین، جمهوری کره، هند، مناطق ویژه، اندونزی، ژاپن، تایلند، تایوان و قطر عمده مقصد کالاهای صادراتی گمرکات استان بوشهر را شامل می‌شوند.

بازیار با بیان اینکه استان بوشهر رتبه نخست صادرات کشور را در اختیار دارد، گفت: بیشترین حجم صادرات استان با احتساب میعانات گازی مربوط به گمرک منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی است که از نظر وزنی 87 و از نظر ارزشی 92 درصد از حجم صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/م

کد خبر 2165
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم