آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ ۱۴:۱۵:۰۸
امروز : سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/26 - ۱۹:۱۷:۰۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
دیزل ژنراتورهای استان بوشهر برای کاهش خاموشی برق وارد مدار شوند

بوشهر - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: دیزل ژنراتورهای استان بوشهر برای کاهش خاموشی برق وارد مدار شوند.

به گزارش خبرگزاری محار، مجید خورشیدی ظهر چهارشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر اظهار داشت: در هفته‌های اخیر شاهد خاموشی برق به علت پیک بار هستیم که باید تدابیر لازم برای کاهش خاموشی‌ها انجام شود.

وی اضافه کرد: در دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر ۳۰۰ دیزل ژنراتور شناسایی شده است که باید در ساعات پیک مصرف برق وارد مدار تولید شوند و بخشی از برق مورد نیاز را تامین کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر تامین سوخت مورد نیاز این ژنراتورها توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفت خاطرنشان کرد: ورود این ژنراتورها زمینه تامین برق پایدار در استان را فراهم می‌سازد.

وی خواستار برگزاری منظم کارگروه‌های زیرمجموعه شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر شد و بیان کرد: نقاط کور دارای ضعف پوشش ارتباطات سیار در استان بوشهر شناسایی و رفع شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه بسیاری از مباحث پدافند غیرعامل مربوط به مباحث و مسائل نرم‌افزاری است، افزود: فرهنگ‌سازی و آموزش نقش بسیار مهمی در بعد نرم‌افزاری دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی مسائل مربوط به پدافند غیرعامل باید در جامعه انجام شود و هر دستگاهی بسته به وظایف و مسئولیت‌های خود در زمینه آموزش و فرهنگ سازی وارد عمل شود.

کد خبر 2167
منبع خبر : خبرگزاری مهر