آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۸:۲۷:۱۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
انتقاد از نحوه بازی تیم نفت مسجد سلیمان/«فیرپلی» را معنا کنید

اصفهان- سرمربی تیم فولاد مبارکه سپاهان با انتقاد از نحوه بازی تیم نفت مسجد سلیمان گفت: من از سازمان لیگ می خواهم که به فیفا نامه بزند و کلمه «فیرپلی» را معنا کند.

دبه گزارش خبرنگار مهر، امیر قلعه‌نویی شامگاه جمعه در نشست خبری پس از توقف شاگردانش در برابر تیم نفت مسجد سلیمان، اظهار داشت: در نیمه نخست، بازی چندان خوبی ارائه ندادیم و تنها یک موقعیت داشتیم اما در نیمه دوم، بازی خوبی داشتیم و موقعیت بسیاری را خلق کردیم. امروز درون دروازه نفت، سوپرمنی به نام سوشا مکانی قرار داشت که و این هم از شانس ماست که دروازه‌بان، به تیم ما که می‌رسد دروازه‌بان هفته می‌شود.

وی سپاهان را شایسته پیروزی دانست و افزود: از شاگردانم تشکر می‌کنم. امروز حق ما پیروزی بود و نه تنها امروز، بلکه هفته پیش نیز ما شایسته پیروزی بودیم.

سرمربی سپاهان با انتقاد از رفتار تیم نفت مسجد سلیمان بیان داشت: از فیفا می‌خواهم کلمه «فیرپلی» را معنی کند، چراکه گویا در ایران طوردیگری معنا می‌شود. امروز می‌گفتند یک، یک نفر از آنها روی زمین می‌افتاد، می گفتند دو، دونفر و می‌گفتند سه، سه نفر روی زمین می‌افتادند و تا حرفی می‌زنیم، به مشکلات مالی باشگاهشان ربط می‌دهند، این موضوع به مشکلات مالی چه ربطی دارد؟،من از سازمان لیگ می‌خواهم به فیفا نامه بزند و تکلیف این کلمه را مشخص کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سپاهان در خط حمله مشکل دارد یا خیر، ابراز داشت: من به عنوان مربی، زمانی بایستی ناراضی باشم که تیمم موقعیت خلق نکند اما  ما امروز هم موقعیت‌های زیادی خلق کردیم و هم بازی مالکانه‌ای را بر حریف تحمیل کردیم پس در این زمین مشکلی نداریم.

قلعه‌نویی در واکنش نسبت به سخنان مدیر رسانه‌ای تیم نفت مسجد سلیمان، مبنی بر فحاشی هواداران سپاهان به بازیکنان نفت تصریح کرد: چنین چیزی در فرهنگ مردم اصفهان و هواداران سپاهان وجود ندارد و اگر خدای ناکرده چنین اتفاقی افتاده باشد، آن را محکوم می‌کنیم اما وقتی تماشاگر به ورزشگاه می‌آید، برای تماشای یک بازی فوتبال خوب می‌آید نه اینکه با هر اتفاقی روند بازی متوقف شود.

وی با بیان اینکه زمانی که تیم من بخواهد تحت هر شرایطی ببرد، آن روز روز مرگ من است، ادامه داد: در تمام لیگ‌ها و از تیم‌های پایین جدول تا تیم‌های بالای جدول و نیز تیم ملی را مربی‌گری کرده و خوشبختانه همیشه آمار گلزنی تیم هایم بالا بوده است؛ روزی که تیم من  بخواهد تحت هر شرایطی ببرد، آن روز، روز مرگ من است. بحث لایه‌های دفاعی با این نحوه بازی کردن فرق دارد و به نظرم یا باید کلمه «فیرپلی» را جمع کنند یا یک کلاسی تشکیل دهند و آن را برای مربیان معنا کنند.

سرمربی سپاهان با اشاره به دقایق تلف شده بازی افرود: برای فوتبال بد است که وقت تلف شده زیادی داشته باشد ولی امروز ۶ دقیقه وقت تلف شده داشتیم. بازی فوتبال باید نهایتا سه دقیقه وقت تلف شده داشته باشد و زمانی که تماشاگر این حرکات را می‌بیند، ناراحت می‌شود.

وی پیرامون وضعیت محمدرضا حسینی بیان داشت: حسینی بازیکن باکیفیت و تعیین کننده‌ای است ولی امروز از شرایط بازی دور بود و نیاز دارد  که هفته به هفته و بازی به بازی بهتر شود.

کد خبر 22152
منبع خبر : خبرگزاری مهر