آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ ۱۲:۲۹:۰۳
امروز : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/28 - ۱۶:۰۲:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
بناهای تاریخی جزیره خارگ مد نظر میراث فرهنگی قرار گیرد

بوشهر- بخشدار ویژه خارگ گفت: جزیره خارگ یکی از مراکز غنی در حوزه میراث و بنای تاریخی در ایران اسلامی است که باید توجه به بناهای تاریخی جزیره باید مدنظر میراث فرهنگی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود رضایی ظهر سه‌شنبه در نشست با مدیران میراث فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: قانون حمایت از بافت‌های تاریخی در ۱۷ ماده به ماهیت حقوق مالکان و تکلیف دستگاه اجرایی به تأمین نیازها و اقدامات جبرانی برای محدودیت‌های اعلام‌شده می‌پردازد.

وی افزود: بخشداری در بخش ویژه خارگ با استقرار نماینده میراث فرهنگی عزم خود برای حل مشکلات حوزه میراث فرهنگی جزیره اعلام کرده و خواست به حق اهالی شریف نگهداشت، بهسازی و نوسازی بناهای تاریخی به ویژه امامزاده میر محمد در جزیره خارگ است.

رضایی تصریح کرد: درخواست ما از رسانه‌ها این است که در حوزه میراث به صورت جدی وارد عمل شوند و بافرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی از بروز تجربیات ناموفق گذشته در حوزه میراث فرهنگی جلوگیری کنند.

بخشدار ویژه خارگ خاطرنشان کرد: کمبود اعتبار یکی از دغدغه‌های اصلی در حوزه میراث فرهنگی جزیره است و درخواست ما از مدیران ارشد این مجموعه که همکاری بسیار خوبی با بخش ویژه خارگ دارند، تعریف پروژه‌های بهسازی و نوسازی امکان تاریخی جزیره است، گاهی بافت‌های تاریخی دارای ارزش‌های فرهنگی و یا خاطرات ارزشمندی است که باید از آن صیانت شود.

کد خبر 23144
منبع خبر : خبرگزاری مهر