آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ ۱۲:۲۹:۰۳
امروز : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/28 - ۱۶:۴۹:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
نیروگاه برق بندر بوشهر افتتاح شد

بوشهر - در آئینی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مسئولان استانی، نیروگاه گازی برق ۴.۵ مگاواتی بندر بوشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، استاندار بوشهر صبح چهارشنبه در آئین افتتاح طرح‌های بندری بوشهر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های بنادر استان را به صورت ویژه در دستور کار داریم و در این راستا طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

عبدالکریم گراوند با اشاره به افتتاح نیروگاه گازی برق ۴.۵ مگاواتی خاطرنشان کرد: در زمینه توسعه زیرساخت‌های بندر بوشهر اقدامات خوبی در دست اجرا است که تکمیل این طرح‌ها زمینه‌ساز رونق بیشتر این بندر خواهد بود.

وی اضافه کرد: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه بنادر و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در استان استفاده می‌کنیم و انتظار داریم که مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی نیز اهتمام ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز از افتتاح و کلنگ‌زنی چهار طرح بندری در استان خبر داد و اضافه کرد: اکنون شاهد افتتاح نیروگاه گازی برق ۴.۵ مگاواتی بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیون یورو و ۵۰ میلیارد ریال هستیم.

سیاوش ارجمندزاده هدف از اجرای این طرح را تامین برق مورد نیاز بندر و کمک به پایداری آن  دانست و اضافه کرد: این نیروگاه می‌تواند در صورت کمبود برق در شهر بوشهر تولید مازاد خود را به شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عرضه کند.

وی با اشاره به لایروبی حوضچه دسترسی بندر محمد عامری و احداث دایک سنگی استحصال خاطرنشان کرد: عملیات لایروبی حوضچه بندر محمد عامری با حجم ۱۱۰ هزار متر مکعب و  احداث دایک سنگی استحصال با حجم مصالح ۷۰ هزار مترمکعب به انجام رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آغاز ساخت اسکله شمع و عرشه به طول ۱۵۰ متر و دایک سنگی به طول ۴۷۰ در بندر تجاری بوالخیر تنگستان خبر داد و افزود: این طرح در مدت ۲۰ ماه با ۲۵۲ میلیار ریال اعتبار اجرا می‌شود.

کد خبر 23834
منبع خبر : خبرگزاری مهر