آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۱۰:۰۰:۰۶
امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/22 - ۱۰:۳۱:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
موفقیت‌های کاراته هر منتقدی را ساکت می کند/ پیشکسوتان ورود کنند

احمد صافی گفت: کاراته ایران ساخته و پرداخته نیم قرن تجربه، دلسوزی و فداکاری است و با مدیریت و رهبری کادر فنی و فدراسیون و عملکرد بخش اعظمی از ملی پوشان به درستی مسیر المپیک را طی می‌کند. 

سرمربی تیم کاراته دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهرگفت: مرحله ششم از رقابتهای کاراته وان در سال ۲۰۱۹ همانند دوره های گذشته در سطح فنی قابل قبولی برگزار شد و خیلی از قهرمانان و عنوان داران جهانی در این رقابتها موفق به کسب مدال نشدند. «کن نیشیمورا» و «کاگاوا» دو چهره سرسناش ژاپنی ها و  «سایماتوف» ازبکی به مدال نرسیدند، «جاناتان هورنه» آلمانی نیز درمبارزه رده بندی هم  از کوره در رفت و برنز را هم از دست داد و اخراج شد، ترکها و خیلی  دیگر از قهرمانها کشورهای مختلف ناکام بودند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی کسب سه‌مدال ارزشمند توسط تیم مردان و جهش ارزنده و قابل تحسین بانوان امیدهای کاراته ایران را برای حضوری قوی در المپیک  دو چندان کرد. البته که باید یادآوری کنیم در همین تیم برخی ضعفها عیر قابل انکار است و این موضوع را کادر فنی تیم ملی از هر کس دیگر بهتر متوجه خواهد شد، ولی نباید تیمی که قدم به قدم به سوی یک هدف بزرگ گام بر میدارد را متوقف کرد. معتقدم باید  باید اگاهانه و دلسوزانه و بی غرض تحلیل، مقایسه و نقد کنیم. بدون شک خیلی سخت است که همیشه در ورزش قهرمانی در سطح اول شرایط خود را حفظ کنید.

صافی کاراته را به فوتبال تعبیر کرد و اظهار داشت، فعلا نیمه اول هستیم، یعنی حداکثر تلاش برای کسب سهمیه المپیک در این نیمه خیلی اهمیت دارد و باید خیلی هوشیار حرکت کرد. ما  ۸ سهمیه ممکن را پیش رو داریم و سخت است که به همه آنها دست پیدا کنیم. واقعیت این هست که در کاتای بانوان و آقایان از گذشته های خیلی دور سرمایه گزاری اصولی نداشته ایم. پتانسیل ما برای کاتا خوب هست اما به دو علت کافی نیست. ابتدا اینکه سرمایه چندانی از نظر مالی نکرده ایم  و همواره کاتا مورد کم توجهی قرار گرفته و انگیزه مربیان و ورزشکاران در این بخش بسیار پایین بوده و دوم آنکه باید بپذیریم ما در آموزش و یادگیری در این بخش حوصله به خرج نداده ایم،  فقط به داشته های بدونه پشتوانه خود اکتفا کردیم. تاکنون چند مدرس برجسته و مطرح کاتا در سطح دنیا را به  ایران اورده ایم؟ چقدر به یادگیری اهمیت داده ایم؟ خروجی ما در کاتا متوسط و زیر استاندارها بوده است. البته که فاصله زیاد شده و تا المپیک روزنه ضعیفی باقی مانده، اما نباد دست روی دست گذاشت و تسلیم شد. امید و پشتکار و یک دقت عمل ویژه میتواند کار ساز باشد. اتاق فکر میخواهد و عملیاتی کردن بهترین راه  برای پیشرفت. 

این کارشناس کاراته در خصوص کومیته هم گفت: در ۵ وزن مردان و سه وزن المپیکی بیش از ۷۰ درصد موفق آمیز عملکرد کرده ایم و می توان در مدت زمان باقی مانده صد در صد سهمیه را بدست آورد. چرا که تاریخ و گذشته ما در سبک وزن روشن و غرور آمیز بوده است. عموزاده، روحانی، احمدی و زیکساری مدالهای جهانی این اوزان را در ویترین افتخارات خود دارند. مهدیزاده تاریخی ترین سبک وزن ما با کسب دو طلا را نباید فراموش کرد. تنها تلنگری لازم است تا اشتیاق قهرمانان فعلی تیم ملی چون او و هامون درفشی پور و کریمی و دیگران تبدیل به آتشی غیر قابل مهار شود. حتما راهی وجود دارد و کادر فنی، دلسوزان، مشتاق و ملی نگر این راه را پیدا خواهند کرد و نیمه دوم را تکمیل تر طی خو اهند نمود.

سرمربی ایرانی تیم ملی کره جنوبی ادامه داد: تیم ملی بانوان نیز به سرعت در حال کنترل اوضاع هستند و مستعد و تشنه حضوری  مقتدرانه، امتیازات کسب شده قابل دفاع اما لغزنده هست. رقابتهای باقیمانده را باید با جدیت دو چندان پیگیری کرد. حاشیه و غرور کاذب را باید از تیم ملی دور کرد و به باورهای مطمئن رسید. کاراته کاهای ما باید بدانند که با کسب سهمیه و حضور در المپیک هم خود به تاریخ ورزش و المپیک خواند پیوست و هم با کسب مدال و در خشش در این بزرگترین رویداد ورزشی پرچم سه رنگ و زیبای کشور را در المپیک به اهتزاز در آورند .

وی با بیان این موضوع که نظرات منتقدین آگاه، دلسوز و عاشق این مرزو بوم همواره راه گشای تیم ملی بوده خاطرنشان ساخت: این تیم قابلیت کسب نتیجه در المپیک را دارد. خسته هستند ولی مصمم. اینها سربازان ورزش این اب و خاک هستند، وقت آن است که لباس نفاق را ازتن کند و با جمع بزرگان خانواده و با تجربه های این رشته از بعد فن و مدیریت خود را تاریخی کند. ناظریانها، آشوری ها، دباغیانها و نسل اول و دلسوز کاراته ورود کنند و اجازه ندهند در آستانه این رویداد بزرگ، فرزندان خود درتیم ملی لطمه ببیند. 

صافی در پایان با بیان اینکه نتایج تیم ملی هر منتقد غیرمنصفی را ساکت می کند اظهار داشت: کاراته ایران یک شبه بوجود نیامده که با یک المپیک نابود و یا آباد شود، کاراته ایران ریشه دارد در خاک ایران زمین و در تمام دنیا مدتها هست به این کاراته احترام گذاشته می شود و اگر هم نقدی است باید  در جهت کمک به تیم ملی باشد. 

کد خبر 23971
منبع خبر : خبرگزاری مهر