آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۰۹:۱۵:۰۶
امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/22 - ۰۹:۳۸:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
حجت الاسلام حسین دشتی

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه راهپیمایی اربعین افتخار جهان اسلام است، گفت: همایش اربعین یک حرکت جهانی است و برای برگزاری هر چه بهتر این آیین نیازمند یک مدیریت جهانی و ایجاد زیرساخت‌های لازم با مشارکت همه کشورهای اسلامی دنیا هستیم.

به گزارش خبرگزاری محار؛ حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های این هفته نمازجمعه بوشهر بیان کرد: علاوه بر کشورهای ایران و عراق همه کشورهای اسلامی باید خود را مسئول ایجاد زیرساخت‌های لازم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حرکت عظیم اربعین بدانند و مسئولان نیز با تامین امکانات لازم در پیشگیری از وقوع برخی حواشی احتمالی همت کنند.

وی عنوان کرد: تداوم حرکت اربعین به تدبیر و مدیریت اندیشمندانه مسئولان کشورهای اسلامی نیاز دارد. این حرکت جهانی امسال با حضور و استقبال چند برابری مسلمانان سراسر دنیا مواجه شده و باشکوهتر از سالهای گذشته در حال برگزاری است.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: مسلمانان سراسر دنیا هر سال با بصیرت، ولایتمداری و محبت هر چه بیشتر اهل بیت (ع) در این حرکت عظیم اسلامی شرکت می‌کنند.

حجت الاسلام دشتی تاکید کرد: علی رغم برخی مشکلات مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی امید دارند و مسئولان در این شرایط خاص اقتصادی با تکیه بر توان داخلی و اعتماد به توانمندی جوانان مشکلات جامعه را برطرف کرده و امید را در دلهای مردم زنده نگه‌ می دارند.

وی یادآور شد: مسائل دینی، مکتبی و اخلاقی نباید بازیچه مسائل سیاسی شود این بی‌احترامی به نظر کارشناسان دینی و مراجع تقلید است.

انتهای پیام

کد خبر 23986
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برچسب ها